Trendy w Social Media w 2021 roku – 4 najważniejsze!

Ubiegły rok przyniósł wiele niespodziewanych zmian, które wywarły ogromny wpływ praktycznie na wszystkie gałęzie gospodarki. Skutki pandemii odczuwane są również w branży marketingu internetowego. Przewidywania dotyczące ubiegłego roku nie sprawdziły się nie tylko w negatywnym kontekście, w wielu aspektach nastąpiło bowiem także pozytywne zaskoczenie. Większa częstotliwość odwiedzania serwisów społecznościowych sprawiła, że wielu reklamodawców trafiło ze swoim przekazem do nowych odbiorców. To skłoniło specjalistów od Social Media Marketingu do przemyśleń, czego mogliby spodziewać się w tym roku. Na 2021 rok przewidywanych jest kilka głównych trendów w social media, które poznasz już za chwilę.

Obalanie mitów

Pandemia odbija się nie tylko na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Nie do końca wyjaśnione terminy i zjawiska stały się pretekstem do snucia teorii spiskowych i do propagowania dezinformacji w opinii publicznej. Dlatego też bieżący rok zaowocował nowymi rozwiązaniami, które zaproponowali włodarze mediów społecznościowych oraz niektórych, innego rodzaju platform. Dzięki odpowiednim algorytmom następuje przefiltrowanie treści zamieszczanych w dostępie publicznym na kanałach społecznościowych, a to przyczynia się do likwidacji „fake newsów” w zarodku. Jest to narzędzie nie tylko innowacyjne, ale również niezwykle pomocne pod kątem edukacyjnym.

Obniżenie jakości komunikacji w Social Media

Ten trend – chociaż w dłuższej perspektywie może stać się niezwykle problematycznym zjawiskiem – również powstał w znacznej mierze jako swoista odpowiedź na pandemię i wynikające z niej nastroje w działach decyzyjnych i finansowych przeróżnych firm. Nieuchronny spadek dochodów zmusił wielu przedsiębiorców do ograniczenia ponoszonych kosztów, w związku z czym zostali oni niejako zmuszeni do obniżenia kosztów działalności. Często temu zabiegowi podlega strona komunikacyjna marki. Mniejsza liczba pracowników odpowiedzialnych za komunikowanie się firmy z klientami przyczynia się do znaczącego obłożenia obowiązkami tych pracowników, którzy pozostali na pokładzie – a to z kolei może sprawić, że staną się oni przemęczeni, mniej efektywni i przez to działający mniej prężnie.

Naturalność

Piękne zdjęcia, cera bez najmniejszej skazy, idealny dobór akcesoriów do reszty wystroju wnętrza, nastrojowe lampki i kilka świec nawet przy słonecznym dniu – to wszystko już było! W 2021 Social Media Marketing owładnęło odejście od retuszu i przesłodzonej idealności. Sweter z nieco zbyt długimi rękawami, kok zrobiony na szybko i sterta książek w kadrze? To właśnie kwintesencja tego roku: bycie sobą. Mniej prześwietlenia i wygładzenia, więcej prawdziwości – dokładnie w tym roku, jest na to najlepsza okazja.

Dobry wykonawca działań

Trendem, o którym nie można zapomnieć, jest powołanie do pełnienia socialmediowych obowiązków związanych z wizerunkiem firmy kogoś, kto wyrwie usługodawcę z pandemicznej stagnacji. Tearsofjoy.pl oferuje pójście do przodu z uwzględnieniem trendów panujących obecnie w przestrzeni platform społecznościowych.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nic tak nie poprawia humoru kobiecie, jak nowa para butów!…