Soczewki kontaktowe 30-dniowe – alternatywa dla okularów

Czy każdy może używać soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe trudno nazwać nowością, a jednak do dnia dzisiejszego pokutuje wiele mitów na temat ich użytkowania. Sceptycy przekonują że są „niezdrowe”, że potrzeba specjalnych umiejętności i masy czasu do ich prawidłowej konserwacji, że mogą być przyczyną zapalenia spojówek, że nie sprawdzają się w wielu przypadkach. Oczywiście stosowanie soczewek kontaktowych jest kwestią indywidualnego wyboru ale tak naprawdę przeciwwskazania są niezwykle rzadkie – dotyczą mniej niż 1% populacji osób z wadami wzroku. Jeśli ktoś potrzebuje okularów na co dzień, a nie jest zadowolony z ich noszenia powinien wypróbować soczewki kontaktowe 30-dniowe – oczywiście po konsultacji z lekarzem okulistą. W wielu sytuacjach są znacznie wygodniejsze niż okulary, a ich konserwacja i użytkowanie wcale nie jest trudne.

Jak zacząć nosić soczewki kontaktowe 30-dniowe?

Chociaż soczewki kontaktowe 30-dniowe można kupić w sieci popularnych drogerii, w sklepach internetowych, a od niedawna nawet w automacie to decyzja o ich użytkowaniu na co dzień powinna być skonsultowana  z okulistą. Mojepierwszesoczewki.pl to platforma internetowa , która kompleksowo pomaga osobom zainteresowanym korekcją wzroku przy pomocy soczewek. Można za jej pośrednictwem zlokalizować najbliższy punkt, gdzie podczas jednej wizyty można przejść specjalistyczne badanie, uzyskać poradę w doborze soczewek, nauczyć się ich użytkowania i zakupić na miejscu. Mojepierwszesoczewki.pl współpracuje z dystrybutorami sprawdzonych i bezpiecznych marek soczewek kontaktowych. Kupując soczewki kontaktowe 3-dniowe za pośrednictwem mojepierwszesoczewki.pl można czuć się komfortowo i bezpiecznie, a także korzystać z benefitów dla stałych klientów.

Jak dbać o soczewki kontkatowe 30-dniowe?

Użytkując tego typu soczewki należy w sposób właściwy zadbać o higienę. Niestaranna pielęgnacja soczewek może doprowadzić do niebezpiecznych stanów zapalnych oka. Soczewki kontaktowe 30-dniowe należy przechowywać w czystym, specjalnym pojemniku. Należy wymieniać go co najmniej raz w miesiącu. Po całodziennym użytkowaniu soczewki należy przepłukać płynem do pielęgnacji soczewek dobrej jakości i umieścić w pojemniku z tym samym płynem. Nie należy mieszać płynów rożnych marek ani starszych z nowymi. Zakładając i zdejmując soczewki należy pamiętać o dokładnym umyciu rąk mydłem. Nie wolno przekraczać 30-dniowego terminu stosowania soczewek, a także zawsze przed otworzeniem nowego opakowania sprawdzić datę ważności. Należy unikać „okazyjnego” kupowania soczewek z portali ogłoszeniowych, najlepiej zaopatrzyć się w nie w sprawdzonym miejscu, takim jak mojepierwszesoczewki.pl.

Artykuł zewnetrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ubiegły rok przyniósł wiele niespodziewanych zmian, które wywarły ogromny wpływ…