Naturopatia. Jak działa? W jakich współczesnych problemach może nam pomóc?

W dzisiejszym świecie wszystko nie jest do końca takie jakie być powinno. Dokoła nas pełno zanieczyszczeń, spalin czy smogu. Żyjemy w wiecznym biegu i stresie – tym samym pojawiły się choroby cywilizacyjne jak nerwica, wrzody i alergie. Spożywamy nieprawdopodobne ilości chemii, w większej części nawet nieświadomie. Całość negatywnie wpływa na nasze zdrowie i zdrowie bliskich. Wszystko to wpływa też na nasz stan psychicnzy. I tu naprzeciw nam wychodzi naturopatia- metoda z dziedziny medycyny naturalnej. Jak działa i czym jest dowiecie się z artykułu.

Co to jest naturopatia?

To jedna z metod medycyny naturalnej, która opiera się na naturalnym i nieinwazyjnym leczeniu niektórych chorób i schorzeń. To także pewna filozofia, zespół metod i styl życia. Działa też bardzo profilaktycznie. Zwraca uwagę na higienę życia, aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. Warto wiedzieć, że naturopatia nie leczy objawów. Szuka konkretnego problemu i za pomocą odpowiedniej diety, aktywności, czy technik relaksacyjnych, stara się pokonać dane schorzenie jak np. migrenę. Naturopatia sięga po ziołolecznictwo, hydroterapie, osteopatie a nawet refleksologie.

Naturopatia – w jakich problemach może pomóc?

Są to najczęściej problemy ludzi XXI wieku. Za pomocą różnych metod ludzie sięgający po naturopatie starają się uleczyć takie problemy jak bezsenność, stres, poprawić stan przechodzenia menopauzy, a także może poprawić koncentracje czy pamięć. Strategia działania opiera się na detoksykacji, czyli redukcji toksyn z organizmu, rewitalizacji czyli poprawieniem jakości życia np. poprzez dietę czy aktywność fizyczną, a także stabilizacje – czyli redukcje stresu, techniki oddechowe.

Świetne suplemetny możecie znaleźć na stronie https://naturopatia-sanatum.pl/

Neuropata – jak wygląda wizyta

Dla niektórych osób mogą być to kontrowersyjne i nietypowe metody. Wizyta trwa zazwyczaj około godziny.  W tym czasie neuropata sprawdza tzw. bilans energii życiowej. Do określenia tego korzysta z różnych metod jak np. irydiologi – czyli określeniu stanu zdrowia na podstawie tęczówki oka czy morfopsychologi – czyli morfologii i psychologii. Ta ostatnia, dla wielu osób może być bardzo nietypowa. Ponieważ oryginalny sposób określa nasz stan zdrowia porównując wyniki badań z wywiadem psychologicznym. Naturopata po badaniu, określa konkretne zadania dla pacjenta. Aktywność fizyczną, suplementy czy dietę. Należy pamiętać, że naturopata nie pomoże przy bardzo poważnych chorobach, szczególnie tych zagrażających życiu.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Soczewki kontaktowe trudno nazwać nowością, a jednak do dnia dzisiejszego…