Ubranka dla noworodka – jaki rozmiar kupić?

Stworzenie wyprawki dla noworodka jest dużą frajdą dla przyszłych rodziców, ale z drugiej strony pojawia się też wiele dylematów – czy konkretne ubranka dla noworodka i akcesoria na pewno są potrzebne, w jakiej liczbie należy je kupić i jaki rozmiar będzie najlepszy?

W sklepach oferujących ubranka i produkty dla dzieci można znaleźć wiele ciekawych propozycji do wyprawki. Często nawet sklepy takie oferują gotowe zestawy, dlatego wyprawka dla niemowlaka jest już wtedy przygotowana i zawiera wszystko, co będzie potrzebne dla dziecka. Często jednak nawet w tym przypadku konieczne jest podanie oczekiwanego rozmiaru ubranek, a tutaj dla wielu rodziców zaczynają się schody.

Zwykle nie do końca wiadomo, jakie „gabaryty” będzie miał niemowlak. Chociaż można z przybliżeniem powiedzieć o nich po wykonaniu badania USG. Zdarzają się jednak pomyłki, wobec tego może się okazać, że zakupione ubranka nie będą pasowały. Można też zasugerować się swoimi wymiarami w dniu narodzin. Ponadto zdarza się często, że dzieci osób wysokich są po prostu dłuższe, natomiast te mających mniej centymetrów – krótsze.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar ubranek dziecięcych dobiera się w zależności od wzrostu dziecka. Jako że różne dzieci w różnym wieku mogą mieć też inny wzrost. Trzeba też pamiętać o tym, że dla dziecka pierwszy rok życia jest tym rokiem, gdy rośnie ono najszybciej. Dlatego wiele ubranek nawet po parokrotnym użyciu nie będzie już pasowało. To powoduje, że wiele rodziców kupuje je na wyrost, aby posłużyły nieco dłużej.

Najlepiej kupić rozmiar 56 i 62

Jednym z najpopularniejszych rozmiarów ubranek kupowanych w ramach wyprawki jest rozmiar 56. Pprzeznaczony jest dla dziecka mającego od 50 do 55 centymetrów. Następny rozmiar to rozmiar 62, który z kolei przeznaczony jest dla dzieci mających od 56 do 61 centymetrów – jest on zalecany dla dzieci mających 2-4 miesiące, ale może się okazać, że będzie dobry też od razu po narodzinach. Zatem przy poszukiwaniu ubranek takich jak śpioszki dziecięce, body czy kaftaniki warto brać pod uwagę rozmiary 56 oraz 62, ewentualnie 68.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W tym roku najmodniejsze są balustrady i poręcze o oryginalnym…