Ubranka na chrzest dla dzieci – w co ubrać dziecko do chrztu świętego?

buciki na chrzest swiety

Uroczysta okazja wymaga odpowiedniego ubioru. Niezależnie od tego, czy myślimy o ślubie, komunii czy chrzcie – każdy uczestnik takiego wydarzenia musi być odpowiednio odziany. Tradycja nakazuje, by do ślubu stanąć w garniturze (w przypadku panów) i białej sukni (w przypadku pań). Pierwszą komunię należy przyjąć w białym garniturze, białej sukience lub albie. A jak ubrać dziecko do chrztu świętego? Właśnie temu tematowi poświęciliśmy miejsce w dzisiejszym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższych akapitów, by dowiedzieć się, w co ubrać dziecko do chrztu świętego. I jakie ubranka na chrzest wybrać.

Ubranka na chrzest – walory estetyczne

Ubranko na chrzest dla dziecka musi spełniać kilka zadań. Po pierwsze powinno spełniać wymogi estetyczne rodziców. Każdy rodzic chce, by w tym wyjątkowym dniu jego dziecko lub niemowlak prezentował się wyjątkowo dobrze. I choć dzieciom najlepiej do twarzy w wielokolorowych ubrankach, które podkreślają ich dziecięcą radość, to tradycja nakazuje, by do chrztu dziecko przystąpiło w śnieżnobiałej szacie. Biały kolor symbolizuje niewinność. Niekiedy chłopcy mogą przystępować do chrztu w garniturze koloru niebieskiego lub granatowego. Mimo że jednolita barwa nie daje dużego pola do popisu, to producenci ubranek na chrzest i tak wykazują się kreatywnością – na rynku dostępnych jest wiele wzorów tego typu ubranek i szat. Każdy jest nieco inny, większość różni się drobnymi detalami (sposobem wykończenia, ozdobami) lub materiałem, z którego zostały wykonane. 

Ubranka na chrzest – funkcjonalność

Wygląd to oczywiście tylko jedna kwestia. Należy pamiętać, że ubranko do chrztu dla dziecka lub niemowlaka musi spełniać również inne funkcje. Niezależnie od tego, czy myślimy o kupnie ubranka dla chłopca, czy dla dziewczynki, powinno być ono wygodne, ciepłe i bezpieczne. O ile pierwsza komunia ma miejsce w maju, a większość ślubów odbywa się latem, tak w przypadku chrztu nie ma jednej reguły. Mogą się one odbywać w każdej porze roku. Również zimą, wczesną wiosną i późną jesienią, czyli w czasie, gdy jest chłodno i dziecko może złapać przeziębienie. Właśnie dlatego w ofercie producentów ubranek na chrzest znajdują się ocieplane ubranka z pikowanego materiału.

Dodatki

Ubierając do chrztu dziecko, nie powinniśmy zapominać o dodatkach. Buty, czapeczki, kokardki – wszystko to powinno być dopasowane do wybranej szatki i tworzyć z nią spójną całość. Mając to na uwadze, z pewnością uda nam się ubrać dziecko właściwie. Tak, by było jednocześnie eleganckie i bezpieczne. Po piękne dodatki i nie tylko, zapraszamy na stronę alechrzest.

Share