Ubranka na chrzest – jak ubrać dziewczynkę i chłopczyka?

ubranka na chrzest

Chrzest to wyjątkowe wydarzenie. Rodzice, którzy planują tak ważną uroczystość, już kilka dni czy tygodni wcześniej, oprócz wybrania rodziców chrzestnych i miejsca chrztu, szukają odpowiednich ubranek na taką uroczystość. Takie ubranie podkreśla rangę tak ważnego wydarzenia. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią stylizację dla swojej pociechy zobacz galerie zdjęć i przeczytaj artykuł. Ubranka na chrzest – jak ubrać dziewczynkę i chłopczyka?

Ubranka na chrzest

Oprócz odpowiedniego wyjściowego stroju dla chłopca czy dziewczynki, należy pamiętać o ważnych elementach chrztu. Tradycyjnie, każde dziecko powinno mieć białą szatkę do chrztu oraz świece. Taka szatka nierzadko ma formę chusteczki z wyhaftowanym imieniem, datą chrztu czy inicjałami. Dawniej uważano, że szatkę kupuje chrzestna, a świece chrzestny, dziś nierzadko już dbają o to rodzice dziecka.

Ubranka na chrzest dla dziewczynki

Tutaj mamy dosyć spory wybór. Rodzice, którzy decydują się bardziej na tradycyjną uroczystość, stawiają na białe sukienki. Mogą być one z tiulu, z delikatnym haftem czy z falbankami. Coraz więcej jednak rodziców decyduje się także na sukienki w kolorze écru i lila róż. Nierzadko zakładają piękne przepaski z kwiatami, dla uzupełnienia stylizacji. Warto przygotować się na chłodniejsze dni i dokupić biały lub jasny sweterek dla córeczki. Jeśli chrzest jest zimą koniecznie kurteczka lub płaszczyk. Nie zapominajmy o czapce i szaliku w tym czasie. Ważnym elementem są także buty. Dziecko najczęściej chrzcimy w pierwszych miesiącach życia, dlatego warto postawić na niechodki. Ubranka na chrzest dla dziewczynek zawsze są w bardzo jasnych kolorach w przeciwieństwie do chłopców.

Zobacz galerie zdjęć:

Ubranka na chrzest dla chłopca

W przypadku chrztu chłopca, jego stylizacje są bardziej eleganckie i kolorowe. W takim przypadku rodzicie powinni wybrać strój składający się z kilku części, bodziaka – koszuli, spodenek i sweterka. Nierzadko stawia się na muszkę dla dzieci, która zwraca szczególną uwagę. W letnie czy wiosenne ciepłe dni, warto założyć chłopczykowi czapkę lub kapelusik. Zimą nie zapomnijmy o kurtce i płaszczu. Buty dla chłopca są raczej standardowe czarne lub brązowe, nierzadko przypominają trampki czy adidasy.Pamiętaj, że to bardzo uroczystość i podniosła chwila. Wybierając ubranka na chrzest stawiaj na stonowane kolory. Powinno być elegancko i ze smakiem.

Zobacz galerie zdjęć:

Postaw na  propozycje od polskich firm

W internecie jest mnóstwo sklepów z ubraniami na chrzest dla dziecka. Jeśli nie możesz się zdecydować, postaw na rodzimą firmę. Wybierając polskie produkty wspierasz nasz polski rynek i budujesz patriotyzm ekonomiczny.

W przygotowaniu artykułu pomógł nam sklep stylowychrzest.pl

Share