Urządzamy sypialnie. Jakie meble do sypialni wybrać? Przeczytaj!

meble do sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w całym naszym domu. To nie tylko pomieszczenie, w którym śpimy i odpoczywamy, ale często też przechowujemy czy relaksujemy się – każdy lubi spędzać w sypialni czas w inny sposób. Dlatego aranżacja sypialni zgodnie z potrzebami jej mieszkańców jest tak ważna. Jakie meble do sypialni wybrać? Przeczytaj.

Jakie meble do sypialni

W zależności od tego jak duża jest sypialnia, ile osób z niej korzysta i jaką wielkość ma całe mieszkanie, w taki sposób powinno być dobrane wyposażenie. Dla jednych najważniejszą rzeczą będzie łóżko. Inni postawią na odpowiednie dodatki i aranżację. Jeszcze inni będą szukali odpowiedniej szafy do sypialni, bo w tym pomieszczeniu będzie też ich garderoba. 

meble do sypialni
Fot. meblini.pl
meble do sypialni
Fot. meblini.pl

Inspiracji wnętrzarskich najlepiej szukać w Internecie. Nawet najmniejsza sypialnia może wyglądać jak z marzeń i spełniać wszystkie swoje funkcje jeśli wszystko zostanie przemyślane. Czasem wystarczy półka do sufitu lub parawan, żeby w mieszkaniu jednopokojowym wydzielić przestrzeń na sen. Przy czym niektóre sypialnie mają czasem wymiary kawalerki i wypełnienie tej przestrzeni tak, żeby była przytulna, funkcjonalna, a jednocześnie nie przepełniona i nie zbyt pusta może być trudne.

Szafa do sypialni?

Aranżacja sypialni dla wielu osób zaczyna się od mebli, które są w niej niezbędne. W wielu mieszkaniach duża szafa do sypialni to must have. Mieszczą się w niej wszystkie ubrania mieszkańców pokoju, ale także bielizna, pościel i rzeczy, które nie są potrzebne. Hitem w małych pokojach są szafy do sypialni z ogromnym lustrem na całą długość – pozwalają w ten sposób dodatkowo powiększyć wizualnie przestrzeń. Na otwartej przestrzeni szafa umożliwi wydzielenie przestrzeni do spania. Można za nią schować łóżko, a tym samym zapewnić sobie intymność i przestrzeń relaksu. Wiele osób decyduje się także na szafy, które są częściowo otwarte i mają półki, które spełniają funkcję regału na książki  dekoracje – to także ciekawy trik wnętrzarski.

meble do sypialni
Fot. meblini.pl
meble do sypialni
Fot. meblini.pl

Wygodne łóżko

Łóżko to centrum sypialni. Przede wszystkim musi być wygodne. Wiele osób wybiera ramę i dobiera do niej materac. W mniejszych przestrzeniach chętnie wykorzystywane są narożniki, sofy, wersalki, które w ciągu dnia służą do wypoczynku, a wieczorem są rozkładane, ścielone i w ten sposób zostaje wydzielona przestrzeń do spania.

meble do sypialni
Fot. meblini.pl

Aranżacja sypialni dla dziecka jest często dodatkowym wyzwaniem. Dobrym pomysłem na małą przestrzeń jest zakupienie łóżka piętrowego lub łóżka z antresolą. Ciekawym rozwiązaniem będzie szafa do sypialni, która dodatkowo ma przestrzeń do spania na górze. 

Artykuł sponsorowany

Share