Badania hormonów w Warszawie – dlaczego warto je wykonywać?

badania hormonów

Badania hormonalne stanowią niezwykle istotny element diagnostyki klinicznej i to w przypadku wielu różnych dolegliwości. Takie badania hormonów kobiecych zaleca się np. kobietom, które planują ciążę. Badania hormonalne mężczyzn również warto wówczas wykonać. Oprócz tego  obu płciom zaleca się badania poziomu hormonów w przypadku podejrzenia schorzeń o charakterze endokrynologicznym. Ponadto badania na hormony warto także wykonać podczas diagnostyki takich problemów, jak:

  • uporczywy trądzik,
  • trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów,
  • nagła utrata dużej ilości włosów.

Jak się przygotować do badania hormonów w warszawskim Panaceum i jak się tam mierzy poziom hormonów?

Większość badań hormonów w Warszawie nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Tego rodzaju badanie hormonów w Warszawie jest wykonywane z krwi żylnej. Tym samym nie są one obciążające dla pacjenta. Badanie hormonów kobiecych można np. ograniczyć do pomiaru prolaktyny – wszystko to w celu diagnostyki zaburzeń miesiączkowania. Wówczas wymóg jest taki, że należy je wykonać na czczo. Oprócz tego na kilka dni przed wykonaniem badania hormonów powinno się powstrzymać od stosunków seksualnych. Należy także unikać silnego stresu. W końcu oba te czynniki podnoszą poziom prolaktyny w organizmie. Na wynik badań hormonów mogą także wpływać niektóre z zażywanych leków.

badania hormonów

Kiedy należy wykonać badania hormonów?

W przypadku niektórych z badań hormonalnych bardzo ważna jest pora, w której jest pobierana krew. Najlepszy przykład to w tym wypadku kortyzol. Ponadto podczas badania hormonówniektóre z hormonów powinny być oznaczane we właściwym momencie cyklu hormonalnego.

W przypadku badania hormonów kobiecych – chodzi np. o FSH, LH, progesteron albo estradiol, bardzo ważne jest odniesienie tych końcowych wyników do fazy cyklu, w którym się znajduje dana kobieta. Zdarza się, że lekarz najpierw zleca badanie hormonalne np. w 3.–4. dniu cyklu, a później każe je powtórzyć w 20. dniu cyklu. Takie postępowanie stanowi konsekwencję cyklicznych zmian, do jakich dochodzi w poziomie hormonów płciowych.

Gdzie wykonać badania hormonalne?

Badania hormonalne można wykonać w dobrej cenie. Najlepiej zdecydować się na badanie hormonów w Warszawie, a mówiąc konkretniej w Centrum Panaceum. Dlaczego akurat tam? Bo pracują tam najlepsi specjaliści – osoby pełne pasji oraz doskonale wykształcone. W tej placówce nie ma miejsca na żadne pomyłki. Oprócz tego Panaceum oferuje bardzo korzystne pakiety badań hormonalnych – wówczas można od razu zbadać stężenie wielu różnych hormonów.

Badania hormonów to jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Warto z nich korzystać, bo dzięki nim można w sposób znaczący wpłynąć na swoje zdrowie. Z pewnością podnoszą one również komfort codziennego życia. Nie warto ich unikać, bo nie są bolesne ani uciążliwe. Najważniejsze to dowiedzieć się, co nam polega – w końcu leczyć można tylko to, co już zostanie zdiagnozowane.

Artykuł sponsorowany

Share