Użyteczne prezenty na tzw. parapetówkę

Zwyczaj urządzania tzw. parapetówki pochodzi z okresu PRL-u. Oznacza imprezę organizowaną w związku z zakupem nowego mieszkania. W czasach naszych rodziców lub dziadków parapetówka była organizowana właściwie w pustym, nieurządzonym jeszcze mieszkaniu. Przekąski i napoje stawiano zaś na parapetach, które były prowizorycznym stołem, zaś goście stali lub siedzieli na podłodze. Stąd też nazwa „parapetówka”. Jeśli wybierasz się obecnie na taką imprezę, sprawdź, co też przynieść bliskim ci osobom z tej szczególnej okazji.

Praktyczne prezenty sprawdzają się najlepiej

Zakup mieszkania to ogromna inwestycja, wiążąca się z potężnym wydatkiem. Młode osoby kupujące swoje pierwsze w życiu mieszkanie, najczęściej potrzebują całego jego wyposażenia. Nie stać ich bowiem na jego zakup z własnych środków, a pieniądze z kredytu mogą okazać się niewystarczające. Dobrym sposobem na uzupełnienie braków w zastawie stołowej, sztućcach czy drobnym AGD jest urządzenie przyjęcia dla rodziny i przyjaciół w dawnym stylu “parapetówki”. W niektórych regionach Polski na takie imprezy mówi się “osiedliny”.

Goście przychodzący na parapetówkę zwyczajowo przynoszą prezenty swoim gospodarzom. Co kupić w takim przypadku? Najlepiej coś, co rzeczywiście może się przydać w nowym domu. Przedstawiamy trzy propozycje użytecznych rzeczy w roli prezentu na parapetówkę.

  1. Czystość w mieszkaniu na zawołanie

Trudno wyobrazić sobie sprzątania domu czy mieszkania bez odkurzacza. Dlatego taki prezent na parapetówkę będzie dobrym wyborem. Dobrze rozwiązaniem są ekonomiczne w użytkowaniu odkurzacze bezworkowy. Nie wymagają one dokupywania worków papierowych jednorazowego użytku. Nieczystości lądują w pojemniku, który po opróżnieniu można dalej wykorzystywać przy sprzątaniu z użyciem odkurzacza.

Przy wyborze odkurzacza weźmy pod uwagę jego klasę efektywności – najlepiej by była to klasa A lub AA z jednym lub kilkoma plusami, która oznacza wysoką wydajność energetyczną, a przy tym odkurzacz zbiera dokładnie kurz z podłóg. Odkurzacze uniwersalne pozwalają skutecznie odkurzać każdą powierzchnię – począwszy od twardej podłogi, a skończywszy na puszystych dywanach.

  1.  Żelazko – prasowanie koszul stanie się przyjemnością

Kolejnym, użytecznym i niezbędnym sprzętem w mieszkaniu jest żelazko. To stosunkowo niewielki wydatek – będzie ono tańsze od odkurzacza, dlatego jest to prezent dobry na parapetówkę dla przeciętnego gościa. Inteligentne, parowe żelazka tej marki ucieszą każdą panią domu. Prasuje się nimi szybko i efektywnie, nawet materiały takie jak len, które trudno jest wyprasować bez wcześniejszego zwilżenia.

  1. Zmieszaj wszystko i stwórz niepowtarzalny koktajl

Ciekawą propozycją prezentu na nowe mieszkanie jest blender do koktajli, służący, wbrew nazwie, również do rozdrabniania składników do przyrzadzania zup i sosów, a nawet lodów. Możemy wybrać blender ręczny, który służyć może do miksowania zup na kremy bezpośrednio w garnku, czy do miksowania owoców na gładką masę. Blendery kielichowe to większe urządzenia, które stawiamy na blacie lub stole i możemy w nich przygotować wygodnie koktajl, a nawet pokruszyć lód.

Prezenty na parapetówkę powinny być użyteczne w nowym mieszkaniu dla domowników. Warto wcześniej, zanim dokonamy zakupu, sprawdzić, czy rzeczywiście gospodarze nie będą mieli zdublowanych sprzętów w swoim domu.

Artykuł zewnętrzny 


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ