W czym może pomóc poradnia laktacyjna?

poradnia laktacyjna

Kobieta, która spodziewa się dziecka, jest w stanie wyjątkowym. Trudno byłoby znaleźć drugą sytuację, w której człowiek mógłby się poczuć, chociażby podobnie. Szaleństwo hormonów, znaczne zmiany w ciele i w samopoczucie bardzo wpływają na kobietę i jej otoczenie jeszcze przed porodem. Poradnia laktacyjna jak ta, dostępna w szkole rodzenia w Rybniku, może pomóc jednak dopiero po pojawieniu się dziecka na świecie.

Na szkolarodzenia.rybnik.pl można znaleźć więcej informacji. Oczywiście są sytuacje, w których laktacja przychodzi wcześniej, ale jest to sytuacja, którą nie należy się martwić.

Cud narodzin

Mówi się, że po porodzie tworzy się między matką a dzieckiem więź, która już od pierwszych chwil wypełniona jest miłością i zrozumieniem, którego nie da się poczuć przed posiadaniem własnego dziecka. W sytuacji idealne, gdyby nie istniały stresy i problemy życia codziennego, być może tak by właśnie było, jednakże rzeczywistość nie zawsze jest dla nas łaskawa. Kobieta też nie zawsze poczuje coś do swojego dziecka już od pierwszej chwili, a to plus stres może rodzić problemy, jednak nie jest to regułą. Teoretycznie laktacja rozpoczyna się w okolicach porodu – bez względu na to, czy przebiegł on naturalnie, czy też przez cesarskie cięcie.

Na początku pojawia się tak zwana siara, aby później przerodziło się ona w pełnowartościowy, codzienny pokarm dla dziecka. Niektóre mamy jednak odnoszą porażkę na polu karmienia i obarczają winą siebie. To nie do końca jest ich wina. Czasami organizm sam odmawia współpracy, czasami stres zabiera możliwość karmienia, a czasami dziecko nie życzy sobie być karmione mlekiem matki.

O laktację jednak warto walczyć. Dlaczego?

  • mleko matki zapewnia dziecku lepszą odporność;
  • naturalne karmienie pogłębia więź między mamą a dzieckiem;
  • dzięki naturalnemu karmieniu dziecko samo reguluje sobie ilość potrzebnego mu pokarmu.

Oczywiście jest to tylko kilka powodów za karmieniem. Jeśli nie udaje nam się tego robić, ale tego chcemy, to poradnia laktacyjna wspomoże nas w działaniu, oferując porady i spotkania, które wesprą nas i nasze działania od samego początku, aż do sukcesu.

Poradnia laktacyjna

Sposoby na pomoc w drodze do naturalnego karmienia są różne i w dużej mierze zależą od indywidualnych predyspozycji młodej mamy. Niezależnie od sytuacji, w jakiej się ona znajduje, warto, aby skorzystała z porad laktacyjnych nawet w sytuacji, gdy ma jakieś wątpliwości dotyczące jej stanu zdrowia lub sposobu, w jaki karmi swoje dziecko. Początek życia dziecka jest czasem, w którym wiele trzeba się siebie uczyć i to nie tylko przy pierwszym dziecku. Każde kolejne sprawia, że świat staje się trochę inny i w inny sposób chcemy na niego patrzeć.

Artykuł sponsorowany

Share