W najmodniejszy sposób zbieramy na bezpańskie psy..

bo pomaganie to ponadczasowy trend!

Na początku sierpnia 2015 r. wystartowała kampania społeczna Po psu ta moda, której inicjatorem jest agencja kreatywna ostrosiostro. W ramach jej działań powstało 30 sesji zdjęciowych, wykonanych na wzór okładek najbardziej prestiżowych magazynów modowych, gdzie w roli modeli wystąpiły bezpańskie psy. Akcja ma celu pokazanie zwierząt ze schronisk i domów tymczasowych w pozytywny, niestandardowy sposób, aby zaczęły być one postrzegane jako równie atrakcyjne, co psy rasowe. Ponadto w ramach kampanii zebrane zostaną środki pieniężne na poprawę komfortu życia bezdomnych czworonogów. W tym celu na platformie Wspieram.to 21 września ruszył projekt crowdfundingowy pod adresem https://wspieram.to/popsutamoda

Najważniejszym założeniem akcji jest zmiana sposobu postrzegania zwierząt ze schronisk oraz znalezienie domów, dla jak największej ilości psów – w tym bohaterów sesji zdjęciowych. Jednak jako że nie każdy miłośnik zwierząt ma możliwość adopcji, Po psu ta moda pragnie umożliwić wszystkim, którym los bezpańskich zwierząt nie jest obojętny – możliwość realnej pomocy. Dlatego właśnie na platformie Wspieram.to powstała akcja crowdfundingowa, dzięki której każdy może dorzucić cegiełkę od siebie.

Popsutamoda_okBadki

Zasilenie projektu odpowiednią wpłatą skutkuje otrzymaniem unikatowych nagród w ramach pakietów, nazwanych w tym wypadku poszczególnymi rasami psów. Wpłacający może więc podjąć decyzję o wysokości przelewu,  nie tylko na podstawie swoich możliwości finansowych, ale również chęci otrzymania określonego prezentu. Przedział kosztowy jest bardzo duży, aby móc umożliwić udział w akcji jak największej liczbie podmiotów. I tak: najtańszą opcją jest pakiet ratlerek (10 pln), który zawiera wirtualną pocztówkę z czworonożnym modelem na okładce, a najdroższą – pakiet chow-chow (10 000 pln i więcej), skierowany przede wszystkim do firm, które chciałaby umieścić swój logotyp na wszystkich materiałach reklamowych, przygotowanych w ramach projektu crowdfundingowego. Z pakietów pośrednich szczególnie atrakcyjna jest możliwość zamówienia sesji okładkowej dla swojego pupila.

Za zebrane  pieniądze zostaną zakupione artykuły pierwszej potrzeby oraz karma dla zwierząt. Dary te trafią do schronisk i domów tymczasowych, biorących udział w akcji Karmimy psiaki organizowanej przez Fundację Sarigato.

Do zbiórki zachęcać będą działania kampanii na portalach społecznościach takich jak Facebook, Instagram czy Twitter. Ponadto do promocji wykorzystywana jest popularna aplikacja randkowa – Tinder,   w której założone zostały profile psiaków szukających miłości i nowego właściciela. Do akcji przyłączyli się również polscy celebryci i blogerzy, tacy jak Basia Kurdej-Szatan, Rafał Maślak, Wujaszek Liestyle czy Eliza Wydrych-Strzelecka (Fashionelka).

Share