Wakacje nad morzem nie tylko na plaży. Zobacz nasze propozycje!

Wakacje nad morzem

Czy Tobie również wakacje nad morzem kojarzą się jedynie z leżakami na plaży? Jeśli tak, to najwyższa pora przekonać się, że nie jest to miejsce tylko dla największych leniwców, a urlop nad wodą może być równie udany dla osób, ceniących sobie ruch, szczególnie na świeżym powietrzu.

Dlaczego warto zadbać o aktywny wypoczynek?

Dla niektórych może to być zaskakujące, ale Ci, którzy lubią ruch doskonale wiedzą o tym, że aktywne spędzanie wolnego czasu znacznie lepiej ładuje baterie niż wylegiwanie się kolejny dzień na plaży. Jeśli więc zależy Ci na efektywnym wypoczynku zadbaj o wysypianie się i ruch. Nie musi to być duży wysiłek, ważne aby każdego dnia troszkę się zmęczyć. Jeśli nie masz pomysłów, zobacz poniższe propozycje. Mamy nadzieję, że któraś przypadnie Ci do gustu i w tym roku sprawdzisz, czy ruch i aktywność pomaga odpocząć również Tobie.

Jazda na rowerze

Wycieczki rowerowe to popularna forma aktywności nad polskim morzem. Ukształtowanie terenu – piękne widoki i mała ilość pagórków, sprawia, że wielu turystów się na nią decyduje. Świadczy o tym chociażby mnogość miejsc, w których można wypożyczyć nie tylko rowery, ale również foteliki i przyczepki dziecięce. Możesz się wybrać na wycieczkę, nawet jeśli masz przeciętną kondycję. Dostosuj tylko długość trasy do swoich możliwości. Możesz wybrać się na półwysep helski lub ruszyć szlakiem latarni morskich. Dobrą wiadomością jest to, że na całym wybrzeżu są dobrze oznakowane szlaki rowerowe i jedyne, o czym musisz pamiętać, to sprawdzenie pogody. Pamiętaj, że nad morzem nie tylko deszcz może być przeszkodą, ale również silny wiatr. Jeśli planujesz dłuższą wycieczkę, weź butelkę wody, prowiant i kurtkę przeciwdeszczową. Nie zapomnij o wygodnych, termoaktywnych ubraniach i butach sportowych, na przykład marki new balance. Męskie i damskie modele cieszą się dużą popularnością i będą idealne na rower.

Piesze wędrówki

Kolejną propozycją, raczej z kategorii biernych aktywności, są piesze wędrówki brzegiem morza. Jest to aktywność, którą możesz wykonywać raczej bez strachu o zadyszkę, ale pamiętaj, że spacerując plażą, można się znacznie bardziej zmęczyć niż podczas wycieczki po utwardzonej nawierzchni. Niewątpliwymi zaletami takich wędrówek jest po pierwsze: wdychanie świeżego powietrza, bogatego w jod, który ma dobry wpływ na drogi oddechowe i po drugie: naturalny peeling stóp i ich przyjemny masaż. Jeśli jesteś zwolenniczką nordic walking, weź ze sobą kijki i pokonuj kolejne kilometry w innym otoczeniu niż zwykle.

Sporty drużynowe

Jeśli wybraliście się na wakacje większą grupą, dobrym pomysłem integrującym ekipę są zabawy i sporty drużynowe. W wielu miejscach na plaży są dostępne boiska do siatkówki. Wystarczy, że znajdziesz 4 chętnych, aby rozegrać mecz. Nie rezygnujcie z tego pomysłu, jeśli akurat w pobliżu waszego noclegu nie ma wydzielonego boiska. Odsuńcie się nieco od plażowiczów, upewnijcie się, że nie uderzycie w nich przypadkowo piłką i stwórzcie własne boisko lub zagrajcie w inne popularne w dzieciństwie gry typu “zbijany” lub “ziemniak”. Dobra zabawa gwarantowana!

Share