Wanna klasyczna czy asymetryczna – ważny dylemat podczas aranżacji łazienki

Wanna klasyczna jest największym urządzeniem sanitarnym w łazience, dlatego jej wybór powinien być w szczególny sposób przemyślany. Źle dobrana do pomieszczenia wanna może poważnie zakłócić harmonię wnętrza i zepsuć nawet najlepszy pomysł aranżacyjny. Na rynku dostępne są przeróżne modele wanien, a najczęściej w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję, czy ma być to wanna prostokątna, czy asymetryczna.

Ponadczasowa klasyka, czyli wanna prostokątna

Wanny o prostokątnym kształcie przypominają z wyglądu dość popularne wiele lat temu rozwiązanie w postaci wanien w obudowie. Ich idealnie proste ściany zewnętrzne tworzą niewyszukaną, ale jednocześnie bardzo elegancką bryłę, która pasuje do każdego wnętrza. Szczególnie jednak dobrze komponuje się w modnych wnętrzach minimalistycznych oraz nowoczesnych. Ich uniwersalny kształt można łatwo dopasować zarówno do małej, jak i przestronnej łazienki, a zadanie to ułatwia dość duża rozpiętość wymiarowa tego rodzaju wanien – od 100 x 70 cm aż do 190 x 80 cm. Wanny prostokątne montuje się przy ścianie i można do nich bez problemu dopasować parawan nawannowy, dzięki czemu to jedno urządzenie sanitarne może służyć nie tylko do wygodnych kąpieli, ale również doskonale zastępować kabinę prysznicową. Rozwiązanie to jest więc idealne do niewielkich łazienek, gdzie na oba urządzenia po prostu nie ma miejsca. Niektóre wanny prostokątne wyposażone są w wygodne zagłówki oraz uchwyty, mogą być również pokryte specjalną powłoką antypoślizgową. Doskonałej jakości polskie wanny prostokątne o unowocześnionym designie można zobaczyć tutaj: https://www.besco.eu/produkty/wanny-prostokatne/.

Wanny o prostokątnym kształcie przypominają z wyglądu dość popularne wiele lat temu rozwiązanie w postaci wanien w obudowie

Komfort kąpieli i ciekawy design w wannach asymetrycznych

Wanny asymetryczne to w większości przypadków wanny narożne, których dwa boki przylegają do ścian, natomiast trzeci najdłuższy i zewnętrzny jest półokrągły. Coraz częściej jednak producenci proponują bardziej wymyślne kształty, o czym można się przekonać choćby tutaj: https://www.besco.eu/produkty/wanny-asymetryczne/. Już na pierwszy rzut oka bryła wanien asymetrycznych wydaje się ciekawsza i bardziej „luksusowa” od wanien prostokątnych, daje także wrażenie większego komfortu podczas kąpieli. Istotnie w wielu przypadkach wanny asymetryczne są bardziej przestronne i potrafią pomieścić nawet dwie osoby jednocześnie, dlatego często wybierane są przez pary lubiące wspólne kąpiele. Przestronność tę doceniają również osoby o pełniejszych kształtach oraz lubiące długo wylegiwać się w kąpieli. Bardzo często w wannach asymetrycznych spotkać można siedzisko, które ułatwia wykonanie wielu zabiegów kosmetycznych. Niektórzy producenci proponują szereg dodatkowych elementów w takich wannach np. zagłówek oraz uchwyty, a także specjalny parawan pasujący do zaokrąglonego boku wanny. Wanna asymetryczna zazwyczaj lepiej pasuje w większej łazience, choć niektóre modele przystosowane są wymiarami także do niewielkich pomieszczeń. Bardzo często także wykorzystywane są do aranżacji nietypowych przestrzeni, gdzie istnieje problem z zamontowaniem klasycznych urządzeń.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Styl casual w modzie to połączenie klasyki z nutą elegancji.…