Co warto zobaczyć będąc w Trójmieście?

Trójmiasto stanowi wyjątkowe połączenie trzech różnych organizmów miejskich, połączonych unikalnym położeniem, nad Zatoką Gdańską. Miasta te oddzielone są polodowcowymi wzgórzami morenowymi od reszty świata. Gdańsk może pochwalić się walorami architektonicznymi i kulturowymi, jako stolica Pomorza. Sopot jest najsłynniejszym kurortem morskim i uzdrowiskiem. Gdynia natomiast znana jest ze swojej nowoczesności.

Szereg atrakcji i niepowtarzalny klimat

Gdańsk, Gdynia i Sopot połączone są wspólną ofertą wypoczynkową i kulturalną. Dlatego, warto zwiedzić wszystkie te trzy miasta, gdy tylko będziemy mieć taką możliwość. W Gdańsku nie możemy ominąć takich miejsc jak: Katedra Oliwska, Wyspa Sobieszewska, Westerplatte, Bazylika Mariacka, Park Oliwski, Stocznia Gdańska, czy Stare Miasto z Drogą Królewską. W Gdyni najważniejsze do zobaczenia są: molo w Orłowie, klif Orłowski, Marina Gdynia, Sea Towers, Akwarium Gdyńskie, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Miasta Gdynia, czy Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Sopot czeka natomiast na turystów z takimi atrakcjami jak: sopocka plaża, molo, przystań rybacka. Tak naprawdę, warto zobaczyć właśnie te główne punkty, a następnie przyjrzeć się innym, równie ciekawym miejscom. Każdy turysta z pewnością znajdzie coś, co będzie mu odpowiadało najbardziej.

Oferta kulturalna Trójmiasta

Oferta kulturalna Trójmiasta jest niezwykle bogata. Można bowiem chociażby zajrzeć do kalendarza imprez, przyglądając się takiej rubryce jak koncerty w Trójmieście i od razu wysuną się na prowadzenie Open’er Festiwal, czy Festiwal w Sopocie, które to co roku przyciągają mnóstwo turystów. Poza tym, cyklicznie w Trójmieście odbywają się inne imprezy masowe lub bardziej kameralne. Można spodziewać się wielu wystaw, spektakli i innych eventów, przyciągających w różnym wieku, o różnych gustach i uzdolnieniach. Tym samym, nie ma ryzyka, że ktoś w Trójmieście mógłby się nudzić. Wręcz przeciwnie. Czasem będzie po prostu trudno się natychmiast zdecydować, w czym wziąć udział.

Share