Wesele, jak z bajki – zorganizuj ślub swoich marzeń

wesele jak z bajki

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Przygotowania trwają nawet rok, a wszystko po to, by w tym jednym dniu cała rodzina i przyjaciele mogli zebrać się na uroczystości honorującej więź małżeńską młodych. Żeby jednak wesele było spełnieniem marzeń trzeba włożyć sporo pracy i wysiłku w jego organizację. Jak zatem podejść do tego zadania?

Ślub i wesele w Twoim stylu

Przygotowania weselne mogą niestety generować wiele stresu dla pary młodej, zwłaszcza, gdy starają się oni sprostać oczekiwaniom swoich bliskich. Niestety często właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia – rodzice i bliscy naciskają na młodych w kwestiach decyzji dotyczących uroczystości, co oczywiście prowadzi do tego, że młoda para nie czuje się w pełni zadowolona z efektu końcowego. Czasem ma to związek z tym, że rodzice młodych pomagają w sfinansowaniu wesela, więc czują, że ich głos musi być brany pod uwagę lub nawet ma być decydującym przy podejmowaniu takich decyzji, jak charakter uroczystości czy lista gości.

Organizacja wesela jest stresująca, dlatego warto korzystać z pomocy bliskich i rodziny. Nikt nie powinien jednak zapominać, że w tym dniu chodzi o młodych i o świętowanie z ich powodu. Dlatego to młoda para powinna zawsze mieć decydujący głos. Nie bój się zorganizować ślubu swoich marzeń, wychodząc przy tym poza dawno utarte schematy – jeśli marzysz o luźnej imprezie w otoczeniu znajomych lub o przyjęciu w ogrodzie, na świeżym powietrzu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować właśnie takie wesele. Tak samo, jak nie ma nic złego w wystawnym przyjęciu na kilkaset osób. To wydarzenie powinno najlepiej odzwierciedlać charaktery, upodobania i styl samej młodej pary. Pierwszym na liście powinno być zatem określenie przez młodą parę najważniejszych aspektów uroczystości. Stworzenie dobrych założeń i planu będzie świetnym drogowskazem przy dalszym planowaniu tej uroczystości

Lista gości

Oprócz charakteru naszego wesela, drugim ważnym punktem jest sama lista gości. To właśnie od liczby zaproszonych będzie przecież zależał wybór sali i koszt całej imprezy. By przyjęcie było udane dla wszystkich, warto zaprosić na nie osoby, które chcą i mogą z nami świętować. Osoby dla nas ważne, które wspierają nas i odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Nie ma sensu słać zaproszeń do tej cioci, która zawsze wdaje się w rodzinne awantury, lub starego kolegi ze szkolnych lat, z którym nie widzieliśmy się już pięć lat. Warto w tym procesie być selektywnym, bo chodzi przecież o to, by atmosfera na uroczystości była jak najlepsza. Dobrą wskazówką jest zaproszenie tych osób, które w podobnej sytuacji zaprosiłyby nas. Tym sposobem wiemy lepiej, kto powinien znaleźć się na naszej liście gości.

Gdzie zorganizować wesele?

Dobrym pomysłem jest organizacja wesela w hotelu. Choć to pewnie jeden z najdroższych wariantów, gwarantuje nam też dużą swobodę, dobre zaplecze i pomoc. Przede wszystkim możemy spokojnie położyć spać wszystkich naszych gości na miejscu i nie ma problemu z organizacją transportu dla gości, którzy w nocy musieliby wracać z imprezy. Po drugie, hotel daje nam większe możliwości i zasoby – piękna sala i ogrody będą idealnym tłem dla wszystkich ślubnych fotografii, zaś obsługa hotelowa sprawnie obsłuży całą imprezę, tak, że nie będziemy musieli się niczym martwić. Wesele w hotelu to nie tylko okazja to urządzenia wykwintnego przyjęcia, ale także do złapania oddechu podczas przygotowań i samej ceremonii.

Artykuł sponsorowany

Share