Wiccanka to „ta, co wie” – recenzja

W życiu można mieć wszystko dobrą pracę, własne mieszkanie, samochód, oddanych przyjaciół. Można podążać za wyznaczonym celem kariery i doskonalić własne wnętrze i realizować ambicje. Jednak życie bez drugiej połówki staje się błahe i pozbawione sensu. Czujemy się samotni i zatracamy się w otaczającym nas świecie. Temat znalezienia kogoś na całe życie jest bardzo popularny w różnych publikacjach. Miłość i różne jego perypetie opisywane są przez autorów książek od lat. Ale nie każda z nich choć umiejscowiona w dzisiejszych czasach wiąże się z paleniem na stosie…Wiccanka 

Wiccanka

Czy znalezienie miłości w dzisiejszych czasach jest trudne? Czy stawiamy zbyt duże wymagania?  Czy w współczesnym świecie istnieje miejsce dla prawdziwej magii? Czy jesteś pewna, że wiesz wszystko o swojej rodzinie?

wiccanka (4)

Wiccanka to „ta, co wie”, to czarodziejka, czarownica, wiedźma, która opiera swoją wiedzę na skarbach natury. Cała historia rozpoczyna się w Noc Kupały, kiedy to samotna kobieta po 30-stce pojawia się nocą w lesie pośród tańczących ludzi i pije niezwykłe ziółka. Czuje się oszołomiona, wszytko wiruje, słyszy dziwny śpiew. Jeszcze wtedy nie jest świadoma tego, że zwykła zabawa zmieni jej życie.

Wyobraź sobie, że Twoja dobra przyjaciółka organizuje dziwną imprezę w lesie, na którą przyjeżdżacie czarnym Mercedesem, (który jest podstawiony specjalnie dla Ciebie) spotykasz fantastycznego faceta, który później znika. Przewidywalne? Niekoniecznie, szczególnie w momencie kiedy myślisz, że został zamordowany lub co gorsze…

Dzięki różnym wydarzeniom możesz odkryć irracjonalną i na początku mało logiczną prawdę. Szczególnie, gdy babcia bohaterki powtarza często „musisz wierzyć” , „nadszedł czas próby”. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, (w końcu babcie znane są z dobrych rad ) gdyby babcia Michalina żyła…

Święto Sobotki zostało już przez nas zapomniane i zastąpione amerykańskimi Walentynkami. Przez wiele lat wierzono, że właśnie ta niezwykła czerwcowa noc ma w sobie tajemniczą siłę. A książką Wiccanka pozwala odkrywać nam losy bohaterki ale i poznać elementy zapomnianej już historii.

wiccanka (9)

„Wiccanka” to książka polskiej autorki, która posługuje się pseudonimem Anna Thulie. Pisarka dostarcza nam szerokiej wiedzy z historii magii i czarownic. Dzięki niej poznajemy fakty o których wcześniej nie mieliśmy zielonego pojęcia. Dowiemy się także w jakim celu można wykorzystać skarby natury m.in jemiołę, tymianek czy rozmaryn – które znamy od lat.

Książkę napisana jest lekkim językiem, który pozwala w zawrotnym tempie poznać cała historię. Dzięki krótkim rozdziałom, brakiem dodatkowych ozdobników i szerokich opisów, pozycja zachowuje ciąg i napięcie akcji. „Wiccanka” to publikacja o pradawnym i zapomnianym sensie miłości. O tym, że wszystko ma swoją cenę!

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
17 października w prestiżowym hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbędzie się…