Witryna do salonu – jak wybrać najlepszą?

witryny do salonu
Fot. www.vivaldimeble.pl

Każdy z nas marzy o pięknym, przestronnym i nowoczesnym salonie. W końcu to własnie tutaj spędzamy najwięcej czasu z najbliższymi. Zależy na na tym, aby był odpowiednio zaprojektowany. Pomieszczenie powinno być komfortowe i przede wszystkim bardzo wygodne. W obecnym sezonie, swój renesans przezywają witryny do salonu. Są one niezwykle popularne i stanowią nie tylko świetny element dekoracyjny ale i funkcjonalny. Jak wybrać odpowiednią witrynę do salonu? I na co zwrócić uwagę dowiecie się z naszego poradnika.

Dlaczego warto wybrać witrynę do salonu?

Obecnie większość z nas, stawia na bardzo przestronny i nowoczesny salon. Nierzadko połączony jest z otwartą kuchnią czy stanowi część jadalni. Salon jest głównym miejscem spotkań z bliskimi, dlatego też zależny nam na maksymalnym komforcie w jego aranżacji. Poza strefą wypoczynkową, kluczową role odgrywają meble. W ostatnich latach dominuje biel i jasne kolory. Witryny odnajdują się świetnie we współczesnych trendach wnętrzarskich. Są nie tylko świetnym elementem dekoracyjnym, ale mogą być bardzo praktyczne. To właśnie w nich możemy przechowywać różne lub eksponować różne rzeczy.

Witryna do małego salonu

Fot. www.vivaldimeble.pl

Przed wyborem odpowiednich mebli do małego salonu, należy dokładnie przeanalizować ich położenie i przeznaczenie. Niewielkie pomieszczenia, nie potrzebują dużej ilości aranżacji, tak aby zachować odpowiednią ilość przestrzeni. Zbyt duża ilość może przytłoczyć, co wpłynie na nasze samopoczucie. Zamiast dużej rogówki, warto wybrać kanapę z małym stolikiem do kawy. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się meble w jasnych kolorach m.in w odcieniach bieli, beżu czy drewna. Jeśli decydujemy się na witryny do salonu, dobrze jest wybrać te o zaokrąglonych kształtach. Idealnie sprawdzają się, też meble z błyszczącą nawierzchnią, które świetnie rozpraszają światło.

Witryna do dużego salonu

Fot. www.vivaldimeble.pl

W przypadku dużego salonu nie musimy zbytnio się zastanawiać nad ilością mebli. Należy jednak pamiętać, aby zachować umiar i nie przesadzić. W dużych pomieszczeniach witryny sprawdzają się rewelacyjnie. Dzięki przeszklonym frontom, możemy wyeksponować różne pamiątki czy książki. Jest to też gratka dla fanów sztuki, porcelany czy różnych gadżetów. Takie witryny do salonu mogą posiadać też funkcje podświetlania LED. Szczególnie wieczorem daje to niesamowity efekt.

Witryna do jasnego salonu

Fot. www.vivaldimeble.pl

Jeśli nasz salon jest w jasnych kolorach i posiada dużą ilość okien (co wpływa pozytywnie na jego nasłonecznienie), można wybrać meble w stonowanych kolorach. Witryna do salonu może być w ciemnym, jasnym lub drewnianym kolorze. Można, też wybrać witrynę do salonu, bardziej w nowoczesnym stylu. Taką, która łączy różne kolory i posiada ciekawe i charakterystyczne wzory. W przypadku jasnego pomieszczenia warto postawić na matowe meble.

Witryna do ciemnego salonu

Fot. www.vivaldimeble.pl

Ciemny salon, przede wszystkim trzeba ożywić. Dodać mu lekkości i przyjemnego, komfortowego stylu. Świetnym sposobem, jest odpowiedni wybór mebli – w tym witryn. Witryny które nie są całkowicie zabudowane, posiadają szklane fronty sprawią wrażenie delikatnych i bardziej wkomponują się w ciemny salon. Tym samym warto postawić na meble bardziej błyszczące, matowe mogą nie spełnić swojej roli. W takim przypadku dodatki odgrywają kluczową role. Warto wybrać różne kwiaty doniczkowe, które dodadzą koloru naszemu salonowi i będą świetnym elementem dekoracyjnym.

Artykuł sponsorowany

Share