Wózek dostosowany do aktywnej mamy

Wózek dziecięcy należy dostosować do wielkości i wieku dziecka, terenu, po którym będzie poruszał się sprzęt, a także stylu życia rodziców. Mamy, które chcą być aktywne fizycznie,mogą kupić lekkie, zwrotne i wytrzymałe wózki do spacerowania, podróżowania, biegania oraz jazdy na rolkach i rowerze.

Od czego zależy wybór wózka dziecięcego

Wózki dziecięce kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Aktywne mamy mogą kupić sprzęt cięższy (do 25 kilogramów), lżejszy (do 10 kilogramów), dla noworodków lub dzieci starszych, o sztywnych bądź zwrotnych kołach. Wybór wózka dziecięcego powinien zależeć od:

  • Wieku, wielkości i wagi dziecka – dla noworodków sprawdzą się wózki głębokie (gondole), w których przebywa się w pozycji leżącej. Spacerówki są przeznaczone dla większych, cięższych i już siedzących maluchów do około 3 roku życia. Wózki wielofunkcyjne to połączenie tych dwóch typów, a przy tym mogą również pełnić funkcję fotelika samochodowego i nosidełka.  W sklepach można też kupić wózki dla wieloraczków, na przykład bliźniąt.
  • Miejsca zamieszkania – tradycyjne wózki z całym wyposażeniem ważą nawet kilkadziesiąt kilogramów, więc trudno je przenosić. Jeśli mieszka się w domu, do którego prowadzą jedynie schody, warto kupić lżejszy sprzęt z aluminium. Jego waga nie przekracza 10 kilogramów. Ponadto wózek aluminiowy łatwo się składa.
  • Powierzchni – na betonie lub kostce brukowej niemal każdy wózek będzie jeździł sprawnie. Jeśli jednak na co dzień aktywna mama porusza się po nierównej powierzchni (na przykład żwirze lub trawie), dobrze jest wybrać sprzęt z amortyzowanymi, skrętnymi kołami z pianki.
  • Stylu życia rodziców – aktywna mama, która często podróżuje, powinna wybrać lekki, składany wózek, który bez problemu zmieści się do samochodu i autobusu. Taki sprzęt nie zajmuje dużo miejsca i łatwo można go przenosić. Jeśli rodzice uprawiają sport, mogą kupić specjalny wózek do biegania lub jazdy na rowerze.

Wózek dziecięcy dla aktywnej mamy: do biegania, spacerowania i na rower

W ostatnich kilku latach na rynku pojawiły się sportowe wózki dziecięce, czyli joggery. Jest to rodzaj spacerówek, które ułatwiają uprawianie aktywności fizycznej. Sprzęt jest lekki, stabilny, sztywny (co zapobiega przewróceniu) i ma 3 zwrotne koła (z możliwością ich blokowania). Ponadto wózki sportowe są wyposażone w hamulec nożny, pasy bezpieczeństwa dla dziecka, paski na nadgarstki, miękkie uchwyty, kosz na przedmioty oraz daszek. Jogger umożliwia bieganie, szybkie spacerowanie, marszobieg oraz jazdę na rolkach. Wystarczy zabezpieczyć dziecko pasami, przeprowadzić rozgrzewkę i wyruszyć w trasę. Aktywne mamy mogą zaopatrzyć się również w sportowy wózek dziecięcy, który przyczepia się do roweru. Jest to rodzaj amortyzowanej przyczepki na trzech kołach, do której zmieści się dwójka maluchów.

Materiały prasowe

Share