Wózki dziecięce – jaki wybrać?

Wózki dziecięce – jaki wybrać

Służą rodzicom do przewożenia dzieci w pierwszych chwilach. Używamy ich do około 3 roku życia dziecka. Ułatwiają funkcjonowanie i wychowywanie dzieci, dodatkowo zapewniając doskonały sposób na spacer. Jaki wózki dziecięce najlepiej kupić? Poniżej przedstawiamy rodzaje wózków.

Wózki dziecięce 2w1

Czyli połączenie wózka głębokiego z siedziskiem spacerowym. Wózki głęboko – spacerowe to te, które posiadają gondolę mogącą w przeciągu kilku minut zmienić się w siedzisko. To rozwiązanie ekonomiczne i funkcjonalne, ponieważ sprawdzą się zarówno w przypadku noworodków, jak i dzieci, które już przestają mieścić się w gondoli. Wózki dziecięce 2w1 mają jedynie dwie funkcje. Brak tutaj na przykład fotelika dla dziecka, co jest dobrym i złym rozwiązaniem. 

Wózki dziecięce 2w1

Wózki dziecięce 3w1

Wielofunkcyjne wózki 3 – częściowe posiadają trzy elementy, które są niezbędne do przemieszczania się wraz z dzieckiem od narodzin do 3 roku życia. Składają się z:

  • Gondoli
  • Siedziska spacerowego
  • Fotelika samochodowego

Są idealną propozycją dla rodziców, którzy cenią sobie użyteczność i uniwersalność. Zapewniają doskonałą amortyzacje i bezpieczeństwo dla dziecka. Dodatkowo posiadają duże koła, które tłumią drgania drogi. Ponadto nosidła można bez problemu wyjąć i uprać zachowując odpowiednią higienę. 

Wózki bliźniacze

Przeznaczone dla rodziców, którzy mają podwójne szczęście. To wózki mieszczące więcej niż jedno dziecko, przeznaczone specjalnie dla rodziców bliźniąt, trojaczków czy czworaczków. To wielkie udogodnienie dla rodziców, którzy do tej pory musieli radzić sobie z wieloma wózkami i wydawać na nie więcej pieniędzy. Wózki bliźniacze są bezpieczne i wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. 

Wózki klasyczne

Zwane też retro lub classic. Ich cechą wyróżniającą jest brak kół obrotowych, posiadają koła tej samej wielkości zarówno z przodu, jak i z tyłu. Stelaż wyposażony jest w miękkie zawieszenie, co umożliwia głębokie bujanie niemowlaka. Dzięki pompowanym kołom można bez obaw wybrać się na spacer po kamienistej czy polnej drodze. 

Wózki spacerowe

Przeznaczony dla tych dzieci, które potrafią już siedzieć, czyli około 1 roku życia. W niektórych modelach można opuścić oparcie na tyle nisko, że dziecko może spokojnie spać. Posiadają sporo miejsca na bagaż spacerowy: pieluchy, jedzenie, picie czy kocyk. Dodatkowo specjalna osłona chronić dziecko przed deszczem. 

Jaki wózek wybrać?

Przede wszystkim dobór odpowiedniego zależy od wieku dziecka: czy jest to niemowlę czy większe. Później przeznaczenie wózka: czy ma być spacerowy czy klasyczny. Wybór najlepiej skonsultować ze specjalistami, którzy dobierają wózki w specjalistycznych sklepach z akcesoriami dla dzieci. 

Artykuł sponsorowany

Share