Wprowadzenie do świata stempelków

stemple do paznokci

Większość kobiet marzy o pięknych i zadbanych paznokciach. Coraz częściej dziewczyny rezygnują z wizyt u kosmetyczki, a decydują się na samodzielne wykonanie manicure w zaciszu domowym. Stylizacja paznokci jest jedną z dziedzin kosmetologii, która obecnie staje się bardzo popularna. Ogromna gama kolorów i wzorków dostępnych na rynku, pozwala stworzyć niezastąpione stylizacje. Do tych najbardziej skomplikowanych, pomocne są stemple do paznokci.

Co to jest stemplowanie i stemple do paznokci?

Stemplowanie to nic innego jak odbijanie. To metoda zdobienia paznokci, w której wykorzystujemy specjalne, metalowe płytki, które posiadają wydrążone wzory. Do odbicia wzoru z blaszki potrzebne są również lakiery i odpowiedni stempel.
Stemple do paznokci to tzw. „pieczątki do paznokci”. Ich celem jest szybkie i proste odbicie odpowiedniego wzoru na płytkę paznokcia. Należą do najbardziej podstawowych akcesoriów używanych w technice zdobienia. Stemple są produkowane w różnych rozmiarach i o różnych kształtach. Większe stemple umożliwiają przeniesienie motywu na całą dłoń za jednym razem.  W ogólnym podziale możemy wyróżnić: stemple podstawowe (S, XL, Double), stemple typu Jumbo, stemple typu Turbo, stemple typu Crystal Clear. Stemple są elementem zestawu, w którego skład wchodzą również blaszki z wzorami oraz lakiery.

Rodzaje stempli

Najczęściej spotykanymi rodzajami stempli są: stemple silikonowe i gumowe. Pierwsze z wymienionych są przezroczyste i bardziej wiotkie od gumowych. Dla większej dokładności polecane są stemple gumowe, ponieważ są nieco twardsze. Oba rodzaje są proste w użyciu i dobrej jakości. Należy jednak pamiętać, że do precyzyjniejszego odbicia, warto zainwestować w droższe stemple. Świetnej jakości stemple i akcesoria do wzorów oferuje sklep internetowy: https://konadnail.pl/pl/c/Stemple-i-akcesoria-do-wzorkow/205. Znajdują się tam w pełni oryginalne i bezpieczne produkty marki Konad.

Jak używać stempli?

Najważniejszym krokiem jest dokładne oczyszczenie płytki paznokcia i powierzchni stempla. Najlepiej użyć do tego wacika nasączonego zmywaczem. Następnie należy nałożyć cienką warstwę lakieru na wybrany wcześniej wzór. Może to być specjalny lakier do stemplowania lub tradycyjny. Przy pomocy zdzieraka dołączonego do zestawu lub karty płatniczej, szybkim ruchem usuwamy nadmiar lakieru z blaszki, tak by farbka pozostała tylko w wyżłobieniach. Suchy, odtłuszczony stempel przykładamy do blaszki w miejscu wzoru i mocno dociskamy aby wzór dokładnie odbił się na powierzchni „pieczątki”. Odbijamy wzorek na płytce paznokcia. Do zabezpieczenia wzoru najlepiej użyć lakieru top coat lub zwykłego lakieru bezbarwnego. Po zakończonym zdobieniu warto umyć stempel zmywaczem do paznokci, by farbka nie zastygła na jego powierzchni. W sprzedaży istnieje ogromny wybór wzorków o różnej tematyce: zwierzęta, święta, kwiaty, pory roku, symbole, wzory ślubne czy koronkowe.

Materiał partnera

Share