Jak wybrać czapkę na zimę?

Gdy za oknem pojawia się jesienna pogoda – to znak, że każdy z nas powoli powinien przygotować się na nadejście zimy. Wynika to zwłaszcza z tego, że tak naprawdę nie mamy pojęcia kiedy zaatakują nas niskie temperatury.

Dlatego każdy z nas powinien już teraz mieć przygotowany tak niezbędne dodatki, jak szalik, rękawiczki czy właśnie czapkę. Dzisiaj zajmiemy się oczywiście tą ostatnią, zwrócimy uwagę na kilka ważnych aspektów z nią związanych i podpowiemy jak wybrać tę najlepszą!

Czapka na zimę

Jedną z podstawowych kwestii jest oczywiście wybór materiału, z którego nasza czapka będzie wykonana. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ potem może się okazać, że czapka po prostu nie spełnia naszych oczekiwań. Zacznijmy może od wełny. Jej zdecydowanie największym plusem jest to, że jest po prostu ciepła. Wynika to m.in. z tego, że pomiędzy włóknami wełny jest przestrzeń na komory powietrza, które pomagają ogrzewać naszą głowę. Warte podkreślania jest również to, że w przypadku czapek wełnianych nie powinniśmy mieć problemów z jej elektronizowaniem się – ma ona właściwości elektrostatyczne.

Akryl natomiast stosowany jest jako dodatek do innych materiałów. Jego zadaniem jest zwiększenie jego elastyczności oraz wytrzymałości – warto więc zwrócić uwagę, czy znajduje się on w składzie naszej czapki. Kolejnym materiałem, z którym spotykamy się dość często, jest polar. Czapki wykonane właśnie z niego są lekkie oraz oddychające, natomiast nie są one aż tak ciepłe. Dlatego najczęściej niestety nie sprawdzą się one w czasie zimy, lecz raczej w czasie jesiennym lub wiosennym.

O modelach czapek słów kilka

Sam wybór czapek jest chyba nieograniczony i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Warto jednak podkreślić, że coraz więcej modeli wraca obecnie do łask i znowu widuje się je jako element modnych i praktycznych stylizacji! Na pewno do takich przypadków możemy zaliczyć zarówno berety, jak i czapki z pomponem. Te pierwsze obecnie idealnie wpasują się w bardziej klasyczne zestawy, te drugie natomiast – do stylizacji sportowych, luźnych lub po prostu bardziej młodzieżowych.

Widać tutaj dobitnie, że obecnie mniej powinniśmy się zastanawiać nad tym, czy dana czapka jest teraz modna, lecz raczej nad tym, która będzie do nas pasowała. Oczywiście czapki nie są na tyle drogie, żeby posiadać tylko jedną czy dwie, więc zawsze możemy zdecydować się na kilka modeli i w dany dzień wybrać ten, który akurat będzie pasował do pozostałej części naszego ubioru.

Jak dobrać czapkę do kształtu naszej twarzy?

Kolejnym aspektem, jakże ważnym, jest odpowiednie dobranie czapki do kształtu naszej twarzy. Niestety, nawet najładniejsze z nich nie będą wyglądać dobrze na naszej głowie w momencie, gdy po prostu nie będą one do nas pasować.

Przedstawimy teraz kilka zależności, lecz warto pamiętać, ze nie wyczerpują one tego bardzo rozbudowanego tematu. W przypadku twarzy owalnej i wysokiego czoła problem niedopasowania niemal nie występuje. Jest to jedyny taki przypadek, dlatego osoby o takim typie urody mogą dosłownie przebierać w czapkach! Dla osób o twarzy okrągłej, które posiadają stosunkowo niskie czoło oraz pełne policzki, najlepszym wyborem będą m.in. berety. Dla osób o twarzy kwadratowej natomiast najlepszym wyborem mogą okazać się wspominane wcześniej czapki z pomponem.

Twarz podłużna i prostokątna idealnie współgra z tzw. czapkami uszatkami. Pamiętajcie o tych kilku zależnościach, a wybór odpowiedniej czapki stanie się dla Was znacznie prostszy.

Jakie cechy musi posiadać czapka?

Pamiętajcie, że czapka to nie tylko modny dodatek do reszty naszej odzieży! Przed zakupem zastanówmy się, czy aby na pewno jest ona odpowiednio ciepła. Z drugiej strony, jeżeli temperatury nie są jeszcze bardzo niskie, to warto zastanowić się nad czapką przejściową. Kolejnym ważnym aspektem jest wygoda. W czapce musimy się czuć dobrze, nie może nas uciskać oraz spadać z głowy (zwłaszcza na oczy). Zastanówmy się również, czy nie będzie się ona elektryzować i niszczyć naszej fryzury, nad która rano tyle się męczymy. Jak widać, zakup czapki powinien być naprawdę przemyślany a każdy z nas tak naprawdę powinien brać pod uwagę posiadanie kilku z nich – chociażby ze względu na różne warunki pogodowe.

Gdzie kupić czapkę?

Zdecydowanie polecamy zakup czapek przez internet. Jest to rozwiązanie proste, tanie oraz wygodne. W internecie czapki możemy kupić znacznie taniej niż np. w dużych galeriach handlowych, dodatkowo wybór jest wręcz nieporównywalny!  W przypadku tak dużego asortymentu jedynym problemem może okazać się wybór tej odpowiedniej – ale pamiętajcie, tak jak pisaliśmy, nikt nie jest zmuszony do posiadania tylko jednej z nich! Życzymy Wam samych trafnych wyborów!

fot. Morganti.pl

Share