Wro Fashion Foto 2022 – jedyna w Polsce wystawa fotografii mody

W Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu, w dniu 18 listopada odbędzie się wernisaż wystawy Wro Fashion Foto. Motywem przewodnim tegorocznej, ósmej edycji jest hasło: Moda vs. Architektura.

Organizatorem wydarzenia jest wrocławska agencja modelingowa SPOT Management, która tym razem połączyła siły z Galerią Dominikańską.

15 artystów

Misją przedsięwzięcia jest promowanie młodych, obiecujących fotografów zajmujących się fotografią mody i portretową. W tym roku w wystawie bierze udział 15 twórców, których zadaniem było przygotowanie zdjęcia interpretującego motyw przewodni.

Fotografowie mieli do dyspozycji cały sztab specjalistów: modeli, fryzjerów, wizażystów i stylistów. Do wydarzenia przyłączyły się również dostępne w Galerii Dominikańskiej marki, które zapewniły ubrania do stylizacji. Ciekawe, czy rozpoznacie stylowe kolekcje Van Graaf, elegancję prosto z butiku Hera, casualowy luz Medicine, modne propozycje Guess i wygodne dodatki Deichmann?

Moda, stała się ważnym elementem zdjęć, podkreśliła ich charakter, wydobyła myśli artystów i pozwoliła im nabrać kształtu.

Każdy team miał za zadanie przeprowadzić sesję zdjęciową, która zinterpretuje motyw przewodni. Finalnie każdy artysta przygotował jedną fotografię. Na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia z ważnych pod kątem architektury wrocławskich lokalizacji. Pokazanie takiej metamorfozy z architektoniczną inspiracją zachęca do myślenia i dyskusji o tym, co nas otacza i w jaki sposób odczytujemy dane symbole. Wyjście poza schemat, a może prosty przekaz? O tym, przekonajcie się już sami!

Wro Fashion Foto to impreza wyjątkowa na tle założeń i mechanizmów.

Dzięki nim artyści mają szansę na stworzenie własnej interpretacji fotografii mody, bez narzucania jakichkolwiek ograniczeń związanych np. z wymogami rynku komercyjnego. Zaproszeni fotograficy nie są początkującymi amatorami – to raczej twórcy, którzy mając już niezły warsztat, umiejętności i świadomość, potrzebują tylko narzędzi do promocji własnej twórczości oraz kolejnych doświadczeń, które są podstawą fotograficznego rozwoju. Dzięki wystawie mają również możliwość poszerzenia swojej grupy odbiorców.

Wystawa otwarta od 19 listopada do 31 grudnia, w godz. 9:30-21:00

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 18 listopada o godzinie 19:00 w Galerii Dominikańskiej. Efekty pracy artystów i ich ekip będzie można oglądać do końca grudnia na poziomie 0 obok salonu Van Graaf (przy wejściu bocznym od Al. Słowackiego). Będzie czynna codziennie w godzinach otwarcia Galerii Dominikańskiej. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Patronat medialny Feszyn.com

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dekoracja okien to doskonały sposób na zaaranżowanie przytulnego wnętrza. Aby…