Wycieczka w Kosmos w okolice Marsa

Amerykańska Fundacja Inspiracja Marsa stworzona przez multimilionera Dennisa Tito  ma zamiar zorganizować przelot bardzo blisko planety Mars!  Co ciekawe misja ta ma być zorganizowana nie dla wyszkolonych astronautów, ale dla pary – małżeństwa.  Będzie przeprowadzony kasting, w którym zgłaszać sie mogą pary z całego świata. Jeśli  nie macie planów to  miedzy 2018 a 2031 rokiem, możecie polecieć w Kosmos i popatrzeć na Marsa z bliska.

Lot ma się odbyć między 2018 a 2031 rokiem. Sam lot am trwać 501 dni. Wybrano tą datę, nie za względu na przygotowanie pary do lotu, ale  dlatego, że jest to bardzo korzystny okres, kiedy Mars znajduje się bardzo blisko Ziemi.Przypominam, że wspominany wcześniej multimilioner Dennisa Tito,  w 2001 roku odbył pierwsza wycieczkę w kosmos, która kosztowała go jedyne 20 mln dolarów.

m1

Para, która zwycięży w konkursie nie wyda ani grosza na taką niezwykłą i długą wycieczkę.  Koszty mają pokrywać sponsorzy i darczyńcy.  Szacuje się, ze koszt takiej podróży może wynosić pond miliard dolarów.  Sam Tito chce z własnej kieszeni zapłacić za prace wstępne. Statek kosmiczny, który ma się udać w marsjańską podróż ponoć ma wystartować 5 stycznia 2018 roku.  Jest to najkorzystniejszy czas, na podróż, ze względu na położenie Marsa bardzo blisko Ziemi, kolejne takie „zbliżenie”  prawdopodobne jest dopiero w 20131 roku.  Statek minie Czerwoną Planetę dopiero po 228 dniach lotu.  Planuje się, że  odległość do niej wynosić będzie 250 kilometrów.

 
A już za 10 lat,  mamy utworzyć pierwsze kolonizacje Marsa. Ochotnicy, którzy wylądują na Czerwonej Planecie mają tam zostać już do końca swojego życia. Ponownie,  projekt ten finansują sponsorzy.
 
 
Co o tym myślicie?
 
 
 
ŹRÓDŁO tvp.info.pl
fot.www.browse.deviantart.com
Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dziś zapraszam na przegląd sukien ślubnych marki Orkalia Haute Couture…