Wyjątkowe kartki na chrzest dla dziewczynki i dla chłopca

Kartki na chrzest

Każdy rodzic z troski o dobro swojej pociechy chce dla niej jak najlepiej — troszczy się o nie i dba najlepiej, jak tylko potrafi. To właśnie z tego powodu wielu polskich rodziców oddaje swoje dziecko pod opiekę Boga i Kościoła wierząc, że będzie czuwała nad nim boska opatrzność. Sakrament przyjęcia chrztu to w naszej kulturze jedno z najważniejszych święceń. Duchowny chrzci niemowlę naznaczając mu znak krzyża na głowie, a także polewa dziecko święconą wodą, by czystym oddać je pod boską opiekę. To niezwykle ważne i emocjonujące przeżycie nie tylko dla samego malucha, ale również dla jego rodziców i bliskich. Polska tradycja propaguje, by ten wyjątkowy dzień spędzić w gronie najbliższych — w kościele zaproszeni goście stają się świadkami przyjęcia sakramentu, by później wspólnie spędzić czas z najbliższymi w domu czy restauracji.

Przyjęło się w naszej tradycji, że z okazji przyjęcia sakramentu zaproszeni goście przynoszą dziecku niewielki podarek — zabawkę, książkę, łańcuszek czy pieniądze, które rodzice przeznaczą na potrzeby malucha. Niezwykle miło jest do prezentu dodać kartkę okolicznościową, do której dziecko po latach będzie mogło z sentymentem wracać.

Czym charakteryzuje się kartka na chrzest dziecka?

Kartki okolicznościowe przeznaczone na chrzest dla chłopca lub dziewczynki powinny spełniać kilka założeń. Przede wszystkim — są raczej klasyczne i delikatne, tak by podkreślić, jak czyste jest dziecko w dniu przyjęcia chrztu. W zależności od płci dziecka dominują na kartce inne kolory — kartka na chrzest dla dziewczynki utrzymana jest w tonacji różu i złota, kartka dla chłopca to kartka zazwyczaj w kolorze błękitu i bieli. Dla podkreślenia rangi i charakteru wydarzenia na okładce kartki pojawiać się mogą symbole religijne — krzyżyk, paciorek, świeczka do chrztu czy też gołąbek z gałązką oliwną. Na rynku dostępne są także kartki pozbawione religijnych akcentów, ale są one zdecydowanie mniej popularne. Musisz wiedzieć, że kartka z okazji chrztu nie stanowi wyłącznie dodatku do prezentu — jest także osobistym i intymnym przekazaniem życzeń na całe życie biorącego chrzest maleństwa. Słowa w niej zawarte mają bowiem szczególną moc — mają zaklinać rzeczywistość, dlatego należy dobrać życzenia płynące z głębi serca. Warto poświęcić chwilę na wybór najpiękniejszej kartki z okazji chrztu świętego — rodzice dziecka zapewne zachowają je w pudełku wspomnień dziecka, by te mogło po kilku latach do nich wrócić.

Kartka na chrzest dla dziewczynki

Pamiątki chrztu świętego dla dziewczynki często posiadają różowe lub pudrowe tło — to zdecydowanie dodaje im wyjątkowego uroku. Klienci wybierają zazwyczaj połączenie tego koloru z bielą lub złotem, ponieważ sprawia ono, że kartka zyskuje na charakterze i nawiązuje do rangi wydarzenia. W ofercie TwojaKartka.pl znajdziesz bogaty wybór kartek na chrzciny dla małej królewny, a każdą z nich możesz samodzielnie spersonalizować.

Karta ROSE to jedna z najbardziej klasycznych kartek na chrzciny w naszym sklepie. Różowe gałązki umieszczone w rogach okładki pięknie korespondują z różowymi kwiatami, które oplatają ramkę fotografii. Kartka ROSE to bowiem wyjątkowa kartka na chrzest ze zdjęciem. Złoty krzyżyk, a także złota pięknie kaligrafowana czcionka niezwykle estetycznie kontrastuje z intensywnym kolorem, dzięki czemu kartka przyjmuje zdecydowany charakter, równocześnie cechuje się graficzną lekkością. Jeśli chcesz by mała królewna miała piękną pamiątkę chrztu świętego warto postawić na personalizację tego projektu — w odpowiednie miejsce naszego kreatora dodaj urocze zdjęcie dziewczynki, a także wpisz jej imię i dopisz datę przyjęcia sakramentu, wszystkie te elementy umieszczone zostaną na okładce. Pozwoli to na stworzenie wyjątkowej, indywidualnej kartki na chrzciny, do której mała królewna można po czasie wracać i oglądać ją z niedowierzaniem patrząc, jaka była kiedyś mała.

W puchatych pastelowo różowych obłokach umieszczona została ramka do zdjęcia PAMIĄTKI CHRZTU PINK. W tym projekcie dominuje zestawienie różu z bielą, delikatnie podkreślonego zielonymi detalami gałązek oliwnych. Wyjątkowa i prosta kartka z okazji chrztu spodoba się chyba każdemu -jest bowiem dziewczyński kolor i uroczy gołąbek, a Ty sama możesz wybrać idealne zdjęcie małej królewny, które ozdobi okładkę. Dodaj także jej imię i wpisz w odpowiednie miejsce naszego kreatora datę przyjęcia sakramentu, a w prosty sposób stworzysz samodzielnie personalizowaną kartkę na chrzciny.

Niezwykle ciekawie prezentuje się PAMIĄTKA CHRZTU BUKIET. To jedna z niewielu kartek, w której projekcie nie znajdziesz akcentu różu. Jest jednak wyjątkowo piękny bukiet kwiatów, który okala ramkę fotografii. Zieleń gałązek i liści delikatnie ożywia stonowaną kartkę, a pastelowy kolor pąków pięknie dodaje jej uroku. Szare tło stanowi świetne odbicie dla złotej czcionki — wtłoczony w szarość ornament kwiatów sprawia, że kartka zachwyca pod każdym kątem, a wszystkie elementy okładki są dzięki niemu po prostu wyraźne. To kartka na zamówienie, którą również możesz dopasować do dziecka, które przyjmuje sakrament chrztu. Nasz intuicyjny kreator kartek pozwala na edycję daty chrztu i imienia dziecka czyniąc z kartki indywidualną pamiątkę chrztu świętego.

Kartka na chrzest dla chłopca

W ofercie sklepu TwojaKartka.pl znajdziesz kartki na chrzciny stanowiące oryginalną oprawą życzeń, które chcesz przekazać maleństwu. Stworzone z pasją i dbałością o szczegóły będą również wyjątkowo wyglądały po latach w dziecięcym albumie, a kartka na chrzest ze zdjęciem mile zaskoczy i rozczuli rodziców ukochanego brzdąca.

Klasyczną PAMIĄTKĄ CHRZTU jest kartka BLUE. Błękit i złoto to duet idealny, który często wybierany jest przez gości wydarzenia, bowiem pasuje chyba do każdego chłopca. To kartka ze zdjęciem, która pozwoli na zawsze zatrzymać w kadrze uroczą niemowlęcą buzię i rozkoszny uśmiech malucha. Puchate, niebieskie chmurki i niewielki gołąbek stanowią wzruszające symboliczne połączenie – oto maluch dostał się pod opiekę niebiańskiego Stwórcy. Wybierając tę kartkę na zamówienie możesz samodzielnie w kilka chwil ją spersonalizować — pomoże Ci w tym nasz intuicyjny kreator kartek. Wystarczy tylko, że w odpowiednie miejsce wpiszesz imię chłopca, a także dodasz datę planowanego chrztu, by w kilka chwil uczynić z kartki osobistą pamiątkę chrztu świętego.

Bardziej zdecydowany charakter prezentuje KARTKA NA CHRZEST GOLD. Mocno kontrastowe niebieskie tło jest tym, co przykuwa uwagę — z pewnością Twoja kartka nie pozostanie niezauważona. Ton błękitu został skontrastowany białymi ozdobnikami i złotą czcionką, przez co projekt zyskuje wewnętrznej przestrzeni i lekkości. Na okładce znajduje się także niewielki symbol krzyża, ale to raczej dobrze dobrane zestawienie kolorów podkreśla rangę tego ważnego wydarzenia. Kartka na chrzest GOLD to również jedne z projektów, który  możesz samodzielnie spersonalizować. Przede wszystkim wybierz czarujące zdjęcie małego księcia i wgraj je we wskazane miejsce — ozdobi ono okładkę tworząc wyjątkową pamiątkę chrztu dla chłopca. Dopisz także imię malucha i wstaw datę planowanego przyjęcia sakramentu chrztu, a kartka od Ciebie będzie mogła pełnić funkcję kartki wspomnień, która powinna znaleźć swoje miejsce w pudełku wspomnień.

Gdy ważne są emocje

Dobrana kartka na chrzest to obietnica pozostania w pamięci dziecka na długie lata — by zachowała się w idealnym stanie, warto wybrać tę, która wykonana została z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o detale. Wiemy doskonale ile pięknych emocji i słów przekazują kartki okolicznościowe, dlatego polecane kartki na chrzest powstały z połączenia serca i pasji.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze