Wyzwanie: wiosenna metamorfoza trybu życia

Jeśli spędzasz 8 godzin dziennie siedząc przy biurku w pracy, a resztę dnia w autobusie, samochodzie, pociągu, na kanapie – nie łudź się, że cotygodniowe zajęcia zumby zamienią cię w królową plaży. Wiosna jest doskonałą okazją, aby zmienić tryb życia na bardziej aktywny, zdrowszy i sprzyjający szczupłej sylwetce. Uaktywnij się i zacznij gubić kilogramy!

Porzuć windę na rzecz schodów, wysiadaj z autobusu kilka przystanków wcześniej, aby móc spacerować przynajmniej przez pół godziny dziennie. Wsiądź na rower, po zakupy idź na piechotę zamiast pojechać samochodem. Na swoim smartfonie zainstaluj aplikację monitorującą aktywność fizyczną oraz parametry zdrowotne, na przykład – Endomondo, Nike+, Samsung Health (jeśli posiadasz smartfon tej firmy, na przykład Samsung Galaxy A5). I co najważniejsze – zacznij uprawiać sporty!

Śledź postępy

Jeśli zazwyczaj prowadzisz aktywny tryb życia, ale po prostu ostatnio się rozleniwiłaś, postaraj się wrócić do dawnych przyzwyczajeń. Jeśli dopiero zaczynasz – przyjmij tę samą strategię. Po prostu zacznij. Na początku dość trudno zmusić się do kilku pierwszych wizyt na siłowni lub wypraw biegowych, jednak na pewno szybko załapiesz bakcyla. Już po kilku treningach zobaczysz pozytywne rezultaty i nie będziesz mogła przestać.

W takiej sytuacji bardzo dobrze na motywację wpływa śledzenie postępów. Zapisuj swoje wyniki (na przykład czas, w jakim uda ci się wykonać określoną ilość powtórzeń, przebiec określony dystans) i co jakiś czas porównuj swoje wyniki do tych sprzed tygodnia, dwóch, miesiąca. Jeśli nie jesteś fanem analogowych metod pomiaru postępów, takich jak stoper, zeszyt i długopis, możesz skorzystać z aplikacji na smartfon. Wystarczy telefon, na przykład z systemem Android (Samsung Galaxy A5, HTC One, Huawei P8 Lite).

Spróbuj czegoś zupełnie nowego

Wiosna to doskonała pora, aby spróbować nowego sportu. Szczególnie aktywności na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, jazda na rowerze, tenis, badminton, kajakarstwo, czy nordic walking mogą być bardzo atrakcyjne podczas ciepłej, wiosennej pogody. Możliwości są nieograniczone.

Gdy uprawiasz sporty, nigdy się nie nudzisz i zawsze masz w zanadrzu ciekawy sposób na spędzenie czasu albo nawet weekendu. Wyprawa kajakowa albo wycieczka w góry będzie o wiele lepszym wspomnieniem, niż weekend spędzony przed komputerem albo telewizorem.

A może lubisz rywalizację?

Poszukaj wśród swoich znajomych osoby, z którą możesz zacząć trenować. Zapiszcie się na siłownię, basen albo umówcie się na wspólne bieganie. Aby wzmocnić ducha pozytywnej rywalizacji, możecie zainstalować na swoich smartfonach aplikacje do sportu, które umożliwiają tryb treningów w grupie albo tryb rywalizacji – na przykład Freelectics albo Endomondo. Nie wymagają one zazwyczaj posiadania bardzo zaawansowanego sprzętu – wystarczy smartfon z systemem Android (na przykład, Samsung Galaxy A5, Alcatel Pop 4, Sony Xperia).

 Materiał Zewnętrzny

Share