XI edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Trwają przygotowania do kolejnego  Tygodnia Mody w Łodzi. XI edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się w dniach 22-26 października 2014, a jej partnerem strategicznym  i  głównym sponsorem będzie  Miasto Łódź. Projekty Designer Avenue oraz Showroom  zagoszczą pod znanym z poprzedniej edycji adresem-  w Hali  Expo Łódź.

Już wkrótce Rada Programowa wyłoni nazwiska projektantów, którzy  w drugim  etapie rekrutacji zaprezentują fragmenty odszytych kolekcji. Z ich grona zostaną wybrani Ci, którzy pokażą w październiku swoje premiery na sezon wiosna –lato 2015. W ramach partnerskich umów z zachodnimi Fashion Weekami w nadchodzącej edycji przyjadą także do Łodzi ze swoimi kolekcjami  projektanci wystawiający się na Lisboa Fashion Week, Serbia Fashion Week oraz Showfloor Berlin (berliński Fashion Week).

XI_Fashion Week

Ruszyły zgłoszenia wystawców do strefy Showroom  i potrwają do końca września. To idealna przestrzeń ekspozycyjna dla   projektantów odzieży, biżuterii i galanterii oraz dla marek  i firm z  branży modowej i technologii dla przemysłu mody. Showroom  umożliwia prezentację  kolekcji i dotarcie z ofertą do klientów z całej Polski oraz zagranicy. FashionPhilosophy przewiduje w programie Showroomu jeden dzień otwarty z możliwością zakupów indywidualnych.

Zakończenie jubileuszowej X edycji

W poprzedniej, jubileuszowej edycji  FashionPhilosophy Fashion Week Poland,  promującej trendy na sezon jesień-zima 2014/15,  na łódzkich wybiegach zaprezentowano blisko 40 pokazów polskich oraz zagranicznych projektantów

Do Łodzi licznie przybyli kupcy, pasjonaci mody i dziennikarze branżowi z Europy. Imprezę odwiedziło około 16 tysięcy gości. Fashion Week Poland umożliwia projektantom rozwój  na rynkach  zagranicznych. Największym powodzeniem cieszyły się kolekcje sygnowane markami Pjotr, MMC, Nenukko i Szpila, które  wzbudziły również duże zainteresowanie kupców, w tym Martina Premuzica z berlińskiego Temporary Showroom. Marka Pjotr spotkała się z uznaniem dyrektora programowego Amsterdam Fashion Week Carlo Wijnandsa.

Sylwetki z kolekcji polskich projektantów wykorzystuje w swoich działaniach  artystycznych  znana para – stylista Oliver Rauh i wizażysta Heiko Palach, którzy w swoim portfolio mogą pochwalić się współpracą z Madonną i Lady Gagą. Podczas Fashion Week Poland zrealizowali 3 sesje zdjęciowe z ubraniami z kolekcji  MMC, Pjotr i Łukasz Jemioł.

Duża ilość relacji medialnych podczas jubileuszowej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland zapewniła promocję polskim projektantom mody zarówno w kraju jak i zagranicą. Odbywające się w Łodzi wydarzenie komentowano  w największych stacjach telewizyjnych, takich jak TVP 1, TVP2, TVN  i Fashion One. Odnotowano ponad 150 relacji w popularnych stacjach radiowych, w tym w Radio Eska, Radio Łódź, Radio Wawa. O tygodniu mody powstało około 200 relacji w prasie drukowanej i ponad 350 w portalach internetowych. W mediach pojawiło się wiele wzmianek nie tylko o samym wydarzeniu, ale także o miejscu, w którym się odbywa. Łódź – miasto o włókienniczych tradycjach niezmiennie stanowi idealne tło (uzupełnienie) dla najciekawszych modowych wydarzeń w kraju. Łódź kreuje przestrzeń dla innowacyjnych projektów łączących artystyczne i biznesowe działania, wspierając tym samym rozwój polskiego rynku mody.

Jakich projektantów zobaczymy w jesiennej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland? Odpowiedź na to pytanie już wkrótce.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Tak wygląda się mając 60 lat! Zobaczcie przepiękne zdjęcia!