Z czym na ścianę? – Naklejki na ścianę

Urządzenie nowego mieszkania lub generalny remont starszych pomieszczeń to nie lada wyzwanie – nie tylko ze względu na ogrom prac wykończeniowych, ale także fakt, że odnowioną przestrzeń trzeba jakoś zaaranżować. Bez względu na to jaki styl wystroju wybierzemy, jednym z najbardziej newralgicznych elementów są… ściany. Dlatego w niniejszym artykule prezentujemy kilka propozycji czym przyozdobić ścianę w jednym z pomieszczeń mieszkalnych.

Kwiaty

Zaczniemy nietypowo, bo od kwiatów. Obecnie do łask wraca trend, który rozkwitał przed dwoma-trzema dekadami – coraz częściej w naszych domach pojawiają się na ścianach uchwyty, służące postawieniu doniczki. Kiedyś królowały w nich paprotki i bluszcze, charakterystycznie wijące się po ścianach i sufitach. Dziś ludzie stawiają na bardziej wymyślne, czasem nawet egzotyczne rośliny, ale nie ulega wątpliwości, że kwiaty potrafią ożywić przestrzeń w dowolnym pomieszczeniu. Jeśli wybieramy rośliny kwitnące, to koniecznie weźmy pod uwagę kolor ich kwiatów – aby był kompatybilnym z wystrojem całego wnętrza.

Naklejki na ścianę

To z kolei jeden z najnowszych trendów. Naklejki na ścianę zdobią najczęściej przedpokoje i salony, ale obecnie technologia pozwala również wydrukować te wodoodporne, z myślą o kuchni czy łazience. Na portalach takich jak Artiglo możemy znaleźć cały przekrój naklejek, w zależności od tego, co nam się podoba – postaci z filmów i bajek, wariacje rysunkowe, abstrakcje czy motywy zwierzęce. Odpowiednio dobrana naklejka potrafi dodać niezwykłego charakteru każdemu pomieszczeniu.

naklejki-na-sciane

Plakaty

Plakat jest nieco bardziej artystycznym kuzynem naklejki ściennej. Co prawda dziś można bez problemu umieścić na ścianie naklejkę, która nie sprawia problemu przy usuwaniu, jednak wciąż wiele osób ma opory przed taką ingerencją w powierzchnię mieszkalną. Dla nich świetną opcją są plakaty, które mogą być wieszane w różnej formie. Nie będzie wcale zaskoczeniem jeśli napiszemy, że największym powodzeniem cieszą się znane postaci filmowe i osobistości ze świata muzyki.

plakaty-na-sciane

Obrazy

Obrazy na płótnie to wciąż jeden z najpopularniejszych motywów, zdobiących ściany w polskich domach i mieszkaniach. Nie wszyscy jednak mają czas, chęci i środki na to, by wyszukiwać perełki w galeriach lub sklepach z antykami. Z myślą o nich powstają kolekcje w sklepach internetowych. Na artiglo.pl na przykład możemy wybrać jeden z dziesiątków wzorów, który zostanie dla nas przygotowany na płótnie. To świetna opcja, będąca kompromisem pomiędzy posiadaniem małego dzieła sztuki, a nowoczesnym podejściem do wystroju wnętrz.

obrazy-na-plotnie

Wydruk obramowany

Wydruki obramowane to wciąż rzadkość w naszych domach. Opcję tę oferują zresztą nieliczni. Przedmiot ten polega na nadrukowaniu na papier fotograficzny wysokiej jakości wybranego szablonu (lub własnej, indywidualnej kompozycji), a następnie ujęcia go w ramę z szybą. Dostępność w różnych rozmiarach sprawia, że tego typu gadżet jest w stanie dopasować się praktycznie do każdego wnętrza. Jest jednocześnie nowoczesny i elegancki.

wydruki-obramowane

Odpowiednie zaaranżowanie ściany wcale nie jest sprawą prostą. Obecnie mamy do dyspozycji tak wiele różnych opcji, że zdecydowanie się na którąś z nich wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i rozważenia wielu za i przeciw. Warto jednak zastanowić się chwilę i dobrać taka ozdobę, jaka będzie pasowała do wyglądu naszego mieszkania. Pamiętajcie – spójność przede wszystkim!

Share