Za co kochamy Harrego Pottera?

Harry Potter to niezwykła postać, nie tylko z książki J.K. Rowling, ale również jako doskonale znana figura w popkulturze. Bohaterowie sagi są widoczni na zeszytach, plecakach, mają swoje gry, karty, a nawet całe serie kolorowanek dla dzieci. Jednak kochają ich nie tylko ci najmłodsi, ale również dorośli. Dlaczego? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego przewodnika po historii Harry’ego Pottera.

Świat magii – to, o czym marzyliśmy od dawna

Pierwsza część Harry’ego Pottera pojawiła się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Do tej pory nie mieliśmy takiego bohatera, który miałby tak wspaniałą, a zarazem tragiczną historię z happy endem, ulokowaną w świecie magii. Na taką książkę, a później film czekaliśmy od dawna. Nic więc dziwnego, że i teraz najmłodsze pokolenie jest nich zachwycone. Rodzice, którzy byli dziećmi na początku lat dwutysięcznych, z powodzeniem zarażają swoje pociechy miłością do chłopca, który okazał się potężnym magiem.

Harry Potter, czyli bohater taki jak my

Dla niewtajemniczonych – saga Harry Potter opowiada o chłopcu, który dorasta na naszych oczach. Na pierwszy rzut oka jest on zwyczajnym 11-latkiem, mieszkającym z rodziną zastępczą w postaci ciotki, jej męża i ich syna. W swoje urodziny dowiaduje się jednak, że ma magiczną moc, a jego rodzice magami i zginęli z rąk złego czarownika. Nadszedł też czas na wyprowadzkę do szkoły magii – Hogwartu. Od tej pory jego życie zmienia się diametralnie, jednak on sam nadal pozostaje takim samym, dobrym chłopcem jak wcześniej. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie https://ksiazki-dla-dzieci.net/co-znajdziemy-w-sadze-harry-potter/.

Dlaczego warto powiedzieć o nim swoim dzieciom?

Harry Potter to niesamowita podróż do enigmatycznej krainy magii, które doskonale rozbudza wyobraźnię. Czytając ją, nasze dzieci mogą każdą postać interpretować i wyobrażać sobie na swój sposób. Jest ona również niesamowicie wciągająca, zatem ma szansę zostać jedną z niewielu książek, które nasze pociechy przeczytają do końca. Na sławę Harry’ego Pottera wpływa również fakt, że każda z części została zekranizowana. Zatem po lekturze książek, może zweryfikować swoje wyobrażenia z postaciami występującymi w filmie.

Jak widać, warto przekazać swoim dzieciom wiedzę na temat takiej pozycji w literaturze i filmie jak Harry Potter. Będzie to idealna okazja na to, by nie tylko zachęcić je do czytania, ale również na podzielenie się z nimi swoimi spostrzeżeniami na temat całej sagi. Klub dyskusyjny w domu po przeczytaniu każdej z części? Czemu nie!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Koszula od wielu lat zagościła w damskiej garderobie. Nic w…