Zabezpieczenie bagażu w podróży – najlepsze rozwiązania

Zabezpieczenie bagażu w podróży

Podróżowanie, które wiąże się z odkrywaniem nowych miejsc, poszerzaniem horyzontów, a czasem rozwijaniem biznesu, to w dzisiejszych czasach standard. Planując jakąkolwiek wycieczkę, trzeba jednak wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Zabezpieczenie bagażu przed lotem specjalnymi akcesoriami chroni jego zawartość, a nam daje pewność, że do przewożonych rzeczy nie będą miały dostępu osoby postronne.

Bezpiecznie w podróży — Najlepsze zabezpieczenie bagażu przed lotem w postaci kłódki do walizki

Zabezpieczenie walizki kabinowej przed lotem w nowoczesnych modelach za pomocą szyfru to rozwiązanie, po które sięgają biznesmeni, a także osoby przewożące ze sobą wartościowe rzeczy. Tradycyjne walizki nie są wyposażone w zamki szyfrowe, co jednak nie oznacza, że i one nie mogą być odpowiednio chronione. Wystarczy zainwestować w specjalną kłódkę do walizki. Klasyczny model, który kojarzy się z zamkiem i kluczykiem, to patent wykorzystywany od lat. Dziś szczególną popularnością cieszą się jednak małe kłódki z kodem cyfrowym.

Zabezpieczenie walizki przed lotem daje niemal stuprocentową pewność, że do wnętrza bagażu nie dostaną się złodzieje. Oczywiście nie ma gwarancji na to, że profesjonaliści nie znajdą sposobu, by nas okraść. Jednak już sam fakt, że nasza walizka wyposażona jest w dodatkowe mechanizmy zabezpieczające, skutecznie co niektórych odstrasza i zniechęca.

Zabezpieczenie bagażu w podróży

Czy zawieszkę adresową można traktować, jako zabezpieczenie bagażu przed lotem?

Na lotniskach zdarza się też, że bagaże po prostu znikają. Ludzie je gubią, po locie nie mogąc ich odzyskać. Jeśli walizka nie jest podpisana, nie ma szans, by po czasie do nas wróciła. Kiedy jednak zadbamy o identyfikator jako zabezpieczenie walizki przed lotem, obsługa lotniska prędzej czy później da nam znać, że bagaż się odnalazł. Im bardziej szczegółowe informacje na nim zawarte, tym lepiej. Podanie numeru telefonu to absolutna konieczność, bo zawieszka bez dokładnych danych kontaktowych staje się po prostu bezużyteczna.

Zabezpieczenie bagażu przed lotem w postaci identyfikatora to rozwiązanie, z którego korzysta większość podróżujących, choć nie ostatnie na liście. Poza kłódkami turyści chętnie korzystają też z pasów antykradzieżowych i saszetek na dokumenty.

Zabezpieczenie bagażu przed lotem, najlepsze rozwiązania — pas antykradzieżowy i saszetka na dokumenty

Do czego służą tak zwane pasy antykradzieżowe? Otóż dzięki nim podróżujący ma szansę ochronić się przed złodziejami, którzy przecinają paski transportowe. Wewnątrz takiego pasa znajdują się stalowe linki, których nie przerwą żadne, standardowe urządzenia. A co zrobić z dokumentami i gotówką?

Bardzo rozsądnym podejściem jest trzymanie pieniędzy w różnych miejscach. Dzięki temu nawet gdy zniknie jedna suma, pozostaną jeszcze następne. Alternatywnie można wyposażyć się w specjalną saszetkę. Produkt proponowany przez McKlein, czyli saszetka na szyję Delsey mieści w sobie najważniejsze rzeczy osobiste jak dokumenty, karty płatnicze czy pieniądze. Noszenie takiego dodatku na szyi daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Najważniejsze drobiazgi mamy wówczas na wyciągnięcie ręki.

Tych kilka rad dotyczących zabezpieczenia bagażu w podróży ma ogromne znacznie. Niezależnie od tego, w jaką podróż się wybieramy, wartościowe przedmioty, rzeczy codziennego użytku, sprzęty i urządzenia RTV są nam po prostu potrzebne. Lepiej zawczasu zadbać o ich bezpieczeństwo i cieszyć się urlopem lub ekscytującym wyjazdem służbowym, niż zamartwiać później zgubą.

Artykuł sponsorowany

Share