Zakochaj się w Warszawie!

Powolnymi krokami zbliżają się wakacje. Odwiedzasz stolicę? Sprawdź, w których miejscach tego lata warto się pokazać. Co zobaczyć w Warszawie?

Muzeum Neonów

Pamiętasz neony Kina Helios, Cepelii czy Sarenki? To wszystko znajdziesz w Muzeum Neonów, którego celem jest ochrona kultowych już, powojennych reklam świetlnych. Znajdują się tu zarówno słynne neony z okresu PRL-u, jak i wiszące do tej pory na ulicach miasta napisy świetlne. Muzeum, umieszczone w sercu warszawskiej Pragi obok prestiżowej Soho Faktory, pretenduje do bycia Las Vegas stolicy.

1Multimedialny Park Fontann

Baśniowe opowieści o założycielach Warszawy, mity o powstaniu świata, czy współczesne wydarzenia kulturowe miasta okraszone wspaniałą muzyką: od klasyki wirtuozów po hity Lykke Li – taką mieszankę możemy zobaczyć jedynie na warszawskim Podzamczu. A to wszystko na kilkumetrowych słupach wody, poruszających się w rytm muzyki i tworzących niezwykły, podświetlony reflektorami ekran wodny. Park Fontann to idealne miejsce na randkę!

2
Temat Rzeka

To klub na prawobrzeżnej plaży Warszawy, który jest absolutnym ‘must-be’ w te wakacje. Najwięcej oznaczeń na facebooku wśród polskich miejscówek na świecie, świątynia hipsterów i lokalizacja na warszawskim bałtyku, który za swój urok wpisany został na listę UNESCO. To sprawia, że nie wypada się tam choć raz nie pokazać ze znajomymi, odwiedzając Warszawę.

3
La Playa

Podobnie jak Temat Rzeka zlokalizowana jest na prawym brzegu Wisły z widokiem na Stare Miasto. To urokliwa plaża, na której w każdy weekend rozbrzmiewają bity dj-ów, na barku stoją kolorowe drinki, a my możemy rozkoszować się nimi, leżąc na płóciennym hamaku lub dołączając do roztańczonego towarzystwa półnagich plażowiczów. To kolejna idealna opcja na spędzenie gorącego miejskiego weekendu

4

Kawiarnia Francuska 30
 

To urokliwy zakątek miasta, gdzie możemy napić się dobrej kawy ze znajomymi na świeżym powietrzu, nawet gdy pogodę zepsuje nam letni deszcz. A to za sprawą oryginalnego „baldachimu” nad głową kawoszy, który przyciąga uwagę już z daleka i chroni przed niespodziewanymi warunkami atmosferycznymi. Pod kolorowymi parasolkami możemy zakosztować odrobinę specyficznej atmosfery i niezapomnianego klimatu, który będzie nas dalej przyciągał do tego niezwykłego miejsca.

5

Ogród Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

 
Choć najczęstszym widokiem są tu zabiegani studenci oraz zajęte sesjami fotograficznymi pary nowożeńców, to jednak warto czasem przysiąść na chwilę na ławce ogrodu biblioteki UW i odetchnąć od wyścigu szczurów, obserwując panoramę miasta. Jest to wprost idealne miejsce do poczytania książki w ciszy lub spotkania ze znajomymi.

6

Centrum Kopernika

To miejsce zapewni ci mnóstwo rozrywki i satysfakcji na długie godziny. Pozwoli obalić stereotypy, że nauka jest dla nudziarzy oraz lasek w grubych sweterkach ze zbiorem książek pod pachą. Chcesz przeżyć symulację trzęsienia ziemi, wygłosić przemówienie, zaprojektować własne czasopismo, polatać na latającym dywanie czy może przeprowadzić operację? To wszystko i jeszcze więcej spotka cię w niesamowitym centrum nauki Kopernika.

7

Filmowa stolica

To coroczna impreza plenerowa w Warszawie, podczas której można bezpłatnie obejrzeć arcydzieła światowej kinematografii. Pokazy odbywają się w lato pod gołym niebem, najczęściej w pięknych parkach i na polach mokotowskich. To idealna opcja, by wziąć kocyk i udać się tam ze znajomymi bądź drugą połówką na wieczorne spotkanie.

8

Park wodny Moczydło

Hiszpania? Karaiby? Turcja? Nie, to właśnie Warszawa. Jedyny w swoim rodzaju otwarty basen na Moczydle przypomina nam, że wcale nie musimy wyjeżdżać do ciepłych krajów, by rozkoszować się poniższym widokiem.

9

Barka

To pływająca klubokawiarnia i scena koncertowa w jednym, która w okresie letnim służy za pokład Planu B i Powiększenia. Jest to osadzone na warszawskim Powiślu prestiżowe miejsce, któremu niestraszne są letnie burze i porywy, a z „kajuty” zawsze lecą bity rozpoznawanych miejskich dj-ów i płynie morze kolorowych drinków. Często odbywają się tu imprezy okolicznościowe, które odbijają się głośnym echem po mieście.
10

Monika Ostrowska

Źródła zdjęć:
warsawtour.pl
forum.muratordom.pl
pokapoka.co
drzewoananasowe.blogpot.com
warszawa.naszemiasto.pl
polska.pl
parkwodnymoczydlo.pl/galeria.html
czasatrakcji.pl

 

Reklama
Pytanie, które zadajecie nam bardzo często – co na wypadanie włosów? Oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu braków witamin. Jakich?

Komentarze

komentarze