Zalety korzystania z implantów zębowych

Zalety korzystania z implantów zębowych

Braki w uzębieniu są problematyczne i to z wielu względów – nie chodzi tutaj wcale tylko o aspekt estetyczny, chociaż to także na pewno dla dużej ilości osób jest istotne. Przede wszystkim tego rodzaju ubytki są w stanie utrudnić nam codzienne życie. Na początek można wspomnieć o tym, iż dużo trudniej będzie nam jeść, jeżeli nie mamy jednego lub większej ilości zębów. W przypadku braku kilku z nich – zmieni się także wygląd naszej twarzy, co może wpłynąć na samoocenę człowieka. 

Nie można nie wspomnieć także o tym, że z czasem mowa może stać się zniekształcona – a brak jednego zęba wpłynie także na stan pozostałych. Może dochodzić do osłabienia kości, wykrzywienia lub utraty reszty zębów. To właśnie dlatego w takiej sytuacji stomatolog najpewniej od razu zaleci nam implanty zębowe. Chociaż cała ta procedura jest dosyć skomplikowana i musimy przygotować się na spore wydatki – implant zapewni nam spokój i komfort na wiele lat. Jeżeli potrzebne Ci implanty zębowe Warszawa pozwoli Ci je wykonać w kilku gabinetach.

Czym są implanty zębowe?

Implant to specjalna śruba, która jest wszczepiania w kość – chociaż większość osób kojarzy sobie tą nazwę z koroną, a więc protetycznym uzupełnieniem, które jest umieszczane dopiero na implancie. Zwykle nie robi się tego od razu – najpierw implant musi zrosnąć się z tkanką i dopiero wtedy do pracy przystępuje protetyk. Implanty zębowe są obecnie już tworzone w taki sposób, aby mogły służyć człowiekowi latami – a więc na pewno konieczne jest wykorzystanie bardzo trwałego materiału. Zwykle jest to tytan bądź cyrkon.

Skorzystanie z najwyższej jakości materiału jest wymagane także dlatego, że tylko w ten sposób można zyskać szansę na uzyskanie kompatybilności z tkankami człowieka. W przeciwnym wypadku procedura mogłaby zakończyć się niepowodzeniem. Jeżeli potrzebne Ci implanty zębowe Warszawa zaoferuje Ci taką usługę w wielu gabinetach stomatologicznych.

Najważniejsze zalety

Implanty zębowe są przede wszystkim bezpieczne dla człowieka – ryzyko skutków ubocznych jest niewielkie, a w większości przypadków implant zrasta się z kością bez większych problemów. Ewentualne błędy będą prędzej wynikały z braku doświadczenia stomatologa – dlatego też warto wybierać sprawdzone gabinety. Musimy także pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej – co jest przecież ważne u każdego człowieka.

Taki implant powinien być w pełni sprawny przez co najmniej przez 10 lat – ale pacjenci często korzystają z nich nawet do końca życia. Jeżeli regularnie odwiedzamy stomatologa i czyścimy swoje zęby w prawidłowy sposób – jest to jak najbardziej możliwe. Zaletą implantów jest także to, iż mogą z nich korzystać zarówno młodsze osoby – jak i starsi ludzie. Ostateczną decyzje podejmuje zawsze stomatolog z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji pacjenta. Sprawdź leczeniebezzebia.pl

Artykuł sponsorowany

Share