Czy skleroterapia żylaków faktycznie działa?

skleroterapia

Pojawienie się na nogach żylaków to dla wielu pań moment traumatyczny – nie wiemy, co możemy zrobić, aby się ich pozbyć. Jeżeli nie mamy zbyt dużej wiedzy na ten temat to nie ma nic dziwnego w tym, że nas to przeraża. Nasze nogi z dnia na dzień stają się ciężkie, opuchnięte – a każdy krok sprawia nam ból. Do tego dochodzą też widoczne na skórze “pajączki”, które na pewno nie dodają nam pewności siebie.

Nie musimy się jednak bać, bo problem żylaków nie pojawił się wczoraj – przez lata naukowcy opracowali już wiele różnych metod walki z żylakami i wszystkie one są skuteczne. To od nas zależy, z czego chcemy skorzystać. Bardzo często kobiety sięgają po dostępne w drogeriach kremy, ale tutaj musimy przestrzec Cię przed powolnymi efektami takiej kuracji – a czas jest przecież istotny, bo nikt nie chce mierzyć się z bólem przez kilka tygodni. Dlatego też lepiej zdecydować się na zabieg – a jedną z dostępnych procedur jest skleroterapia. Korzysta z niej bardzo wiele pań, ponieważ nie ma tutaj praktycznie w ogóle ryzyka powikłań.

Na czym to polega?

Całość opiera się na podaniu specjalnej substancji chemicznej do naczyń krwionośnych – a konkretnie do światła naczynia. Dlaczego jest to tak skuteczny sposób? Wspomniana czynność pozwala wywołać stan zapalny, który jest całkowicie zamierzony – jego efektem będzie zarośnięcie i zamknięcie naczynia. Tak właśnie likwidowane są żylaki, które szybko po prostu przestają być problemem – stają się zupełnie niewidoczne. Co ciekawe, w świecie flebologii ten właśnie zabieg jest obecnie wykonywany najczęściej. To z kolei pokazuje nam, jak wiele pań z tym walczy i dlaczego tego rodzaju procedury oraz ich dopracowywanie – są bardzo potrzebne.

Jeżeli chodzi o miasta, gdzie wykonywana jest skleroterapia Wrocław na pewno znajduje się na czele – tutaj w wielu miejscach damy radę zapisać się na zabieg bez żadnego okresu oczekiwania. Procedura trwa około 20 minut i jedyne, czego możemy się spodziewać to delikatne zaczerwienienie na skórze – powinno ono zniknąć w przeciągu kilku dni. Ostateczny efekt i pełne wchłonięcie się żylaków zaobserwujemy w ciągu kilku miesięcy – wszystko zależy od czynników indywidualnych i stopnia zaawansowania naszych żylaków.

Jak zachować się po zabiegu?

Na pewno nie musimy tutaj obawiać się tego, że zostaniemy unieruchomione w łóżku – ruch jest wręcz wskazany i nie powinno się przez długi czas stać lub siedzieć. Od lekarza otrzymamy konkretne zalecenia dotyczące zakładania opasek uciskowych i tego należy bezwzględnie przestrzegać. Unikajmy też przez jakiś czas opalania. Gdy dowiesz się, że potrzebna Ci skleroterapia to Flebetica powinna być pierwszym miejscem, które odwiedzisz – tam na pewno otrzymasz pomoc.

Artykuł sponsorowany

Share