Zdrowy catering dietetyczny – jak działa, czy naprawdę jest zdrowy?

Zdrowy catering dietetyczny

„Zdrowe jedzenie z dowozem” brzmi jak oksymoron? Wcale nie musi tak być, jeśli wiesz, gdzie je zamówić. Posiłki przygotowywane z podstawowych produktów spożywczych tak samo, jak u mamy czy u babci, to najlepsze co możesz zaserwować swojemu organizmowi. Zapomnij więc o mrożonkach i fast foodzie. Sprawdź, co może Ci zaoferować dieta pudełkowa!

Jak to działa?

Kiedy wklepujesz w wyszukiwarce hasło „dieta pudełkowa Lublin„, na ekranie pojawia się lista firm cateringowych, które oferują dietę z dowozem. Taka usługa opiera się na przygotowywaniu dla klienta posiłków (3 lub 5) na cały dzień. Zamówienie dociera pod wskazany adres we wczesnych godzinach porannych, dlatego ten musi schować je do lodówki i odgrzać – jeśli zachodzi taka potrzeba – w porze obiadu czy kolacji. Zanim jednak pudełka z gotowymi posiłkami trafią do klienta, należy je zamówić, a dokładniej wybrać odpowiednie menu i określić kaloryczność diety po konsultacji z dietetykiem. Nie ma łatwiejszego sposobu na zmianę codziennego sposobu odżywiania się po prostu „od ręki”. 

Dlaczego catering dietetyczny jest zdrowy?

Na jakiej podstawie możemy twierdzić, że dieta pudełkowa jest zdrowa? Podstawowe założenia zdrowego trybu odżywiania się nakazują oprzeć swój jadłospis na podstawowych, naturalnych źródłach substancji odżywczych, takich jak białka, tłuszcze i węglowodany. Jeśli sięgamy po żywność wysoko przetworzoną – fast food, przekąski, dania gotowe ze sklepowych lodówek – dostarczamy organizmowi nie tylko tych składników, ale także mnóstwa chemicznych dodatków, które po prostu nas trują. Tymczasem powrót do tradycyjnej kuchni, przygotowywanej od przysłowiowego zera to najlepsze, na co możemy się zdecydować, kiedy naszym celem staje się poprawa nawyków żywieniowych. To stanowi z kolei zarówno maksimum wartości odżywczych, jak i maksimum doskonałego smaku, aromatu czy nawet koloru i konsystencji wszystkich potraw. 

Dieta pudełkowa poprawia samopoczucie i wygląd

Zdrowy catering dietetyczny to klucz do wyszczuplenia sylwetki i poprawy swojego samopoczucia. Kiedy jemy zdrowo i regularnie, nasz układ pokarmowy pracuje znacznie sprawniej. Już po kilku tygodniach nowej diety możemy zauważyć, że czujemy się lżejsi, mniej ociężali, ospali czy pozbawieni energii. Znikają takie problemy, jak niestrawność i bóle brzucha. Często pozwala to wyeliminować również skojarzone z dysfunkcjami układu pokarmowego bóle głowy czy inne objawy złego samopoczucia. Poza tym, catering dietetyczny to najprostsza – choć nie najkrótsza – droga do utraty zbędnych kilogramów. Efekt odchudzający diety pudełkowej wynika zarówno z regularności posiłków, jak i z ich jakości oraz stałej podaży kalorii. Wszystko to sprawia, że zamówienie jedzenia z dowozem może stać się pierwszym krokiem ku całkowitej zmianie naszej codzienności. Kiedy ktoś przygotowuje jedzenie za Ciebie, Ty zajmij się tym, co lubisz robić bardziej!

Artykuł sponsorowany

Share