Złote pierścionki – klasyka czy nowoczesność – zobacz co się teraz nosi

Moda i zmienne trendy nie omija także branży biżuteryjnej, zwłaszcza pierścionków zaręczynowych. To, jaki pierścionek wybrać zależy oczywiście od gustu partnerki, lecz także od panujących obecnie trendów. Zobacz, jakie złote pierścionki są obecnie modne.

Moda na złote pierścionki zaręczynowe ciągle ewoluuje. Projektanci wciąż kreują nowe wzory i style, czego dowodem jest popularność, jaką ostatnio zdobyło mieszanie w biżuterii koloru złotego i srebrnego. Dokonując wyboru pierścionka zaręczynowego należy dokładnie poznać gust swojej partnerki oraz panujące trendy. Dopasuj pierścionek zaręczynowy do jej stylu i charakteru, aby chciała go nosić przez najbliższe kilkadziesiąt lat.

Złote pierścionki pasujące do obrączek

Pamiętaj podczas szukania pierścionka, aby zastanowić się także nad obrączkami. Twoja partnerka będzie nosić jednocześnie oba pierścionki, więc nie mogą one od siebie za bardzo odstawać stylem, powinny do siebie pasować. Jeżeli więc wybierzesz złoty pierścionek, obrączka też taka być powinna, jeśli zdecydujesz się na białe złoto, obrączki dobrze, aby było chociaż po części z niego wykonane.

złoty pierścionek

Nowoczesna klasyka – nigdy nie wyjdzie z mody

Klasyczne złote pierścionki zaręczynowe, wykonane najczęściej z białego złota z jednym dużym kamieniem i ew. drobnymi dekoracjami w postaci maleńkich diamentów to właściwie najmodniejsze i najczęściej wybierane wzory. W jubilerstwie ten wzór nazywany jest: „chaton”, czyli jeden kamień (najczęściej diament, brylant) z prostą oprawą i obrączką. Tego typu pierścionki oczywiście mają wiele modeli – kształt łezki, owalne, okrągłe, kwadratowe, obrączki są czasem wysadzane małymi kamieniami, mogą lekko asymetrycznie łączyć się z kamieniem itd.

Złoto-srebrna moda

Od około dekady popularne są pierścionki z białego złota, jednak coraz częściej wraca się także do klasycznego koloru. W nowoczesnym wydaniu złote pierścionki mogą mieć obrączkę z klasycznego złota, a oprawę kamienia z białego, albo obrączka jest pół na pół srebrno-złota. Łączenie tych dwóch stopów złota (białego i żółtego) i zarazem kolorów jest obecnie najmodniejsze. Jeżeli więc partnerce podoba się takie zestawienie, można postawić na nowoczesny i modny wzór. Do takiego pierścionka łatwiej będzie też dopasować obrączkę, bowiem będzie pasować zarówno żółta, srebrna, jak i dwukolorowa.

białe złoto pierścionek

Nie tylko brylant na zaręczyny

Przyjęło się, że w pierścionku zaręczynowym powinien być biały kamień, który świadczy o czystości intencji. Najczęściej wybierany przez mężczyzn brylant symbolizuje wieczność. Jednak nie jest to żaden wymóg.

Ostatnio w modzie są złote pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami. Właściwie jest to powrót do mody, panującej jeszcze na przełomie lat 70. i 80. Dopiero lata 90., na fali mody ze Stanów Zjednoczonych, przyniosły popularność białych kamieni w pierścionkach zaręczynowych. Wcześniej pierścionek zaręczynowy mógł być wysadzany szafirem, szmaragdem, rubinem, perłą, a nawet koralem.

Każdy kamień będzie „najlepszy”, jeżeli wy tak uznacie

Obecnie te kamienie także cieszą się największą popularnością, ale nie jest powiedziane, że wasz pierścionek nie może być wysadzany innym kamieniem, np. granatem, ametystem, turkusem, chryzolitem, akwamarynem, opalem, topazem czy innym. Jak dobrze wiemy, żaden kamień nie zagwarantuje wiecznej miłości, dlatego ważne, aby pierścionek pasował do narzeczonej i aby chciała go nosić na palcu przez całe życie.

Materiał prasowy

Share