Chusta kółkowa do noszenia dziecka – wygodna i łatwa w motaniu. Kiedy warto ją wybrać?

Chusty są obecnie popularnym sposobem na noszenie dzieci – już od dnia narodzin. Do dyspozycji jest szeroka gama chust do wyboru, dlatego każdy rodzic może znaleźć pośród nich dla siebie taką, która będzie odpowiadała jego oczekiwaniom, a także potrzebom maluszka. Oprócz chust wiązanych tkanych i elastycznych w sprzedaży dostępne są także chusty z kółkiem – to interesująca propozycja zwłaszcza dla początkujących w ich motaniu. Chusta kółkowa do noszenia dziecka – kiedy się na nią zdecydować?

Budowa chusty kółkowej

Chusta kółkowa składa się z szerokiego pasu materiału, który na jednym końcu zebrany jest wokół dwóch metalowych kółek. Chusty te najczęściej tkane są splotem skośno-krzyżowym – wtedy materiał dobrze dopasowuje się do kształtu osoby noszącej oraz maluszka, równomiernie rozkładając ciężar. W takiej chuście można nosić dziecko mające nawet powyżej 20 kilogramów.

baby-440065_960_720

Metody motania

Chusta jest bardzo łatwa w motaniu, czyli wiązaniu. Ogon chusty kółkowej przekłada się przez metalowe kółka, a następnie dociąga i drapuje zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, a także tak, aby dopasować powstałą kieszonkę do dziecka. Chusty te są przekładane przez ramię. Pozwalają nosić dziecko na biodrze oraz z przodu. W pozycji pionowej lub w pozycji kołyski. Mogą być one stosowane zarówno do noszenia najmłodszych dzieci, jak i tych starszych.

Nie dla osób z problemami z kręgosłupem

Warto jednakże wskazać, ze chusta kółkowa nie jest polecana dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Na przykład skrzywienia, dyskopatię, częste bóle pleców. Ma to związek z faktem, że chusta ta zakładana jest na jedno ramię, dlatego nierównomiernie i nadmiernie obciąża osobę, która ją nosi. Alternatywnym rozwiązaniem może być wybranie chusty z dwoma kółkami, którą wiąże się symetrycznie.

chusta dla niemowląt

Jeżeli wobec tego poszukujesz łatwej w zawiązywaniu chusty dla niemowląt, która będzie także miała kompaktowe wymiary, w takim przypadku pomyśl o modelu z kółkiem. Pamiętaj jednak o tym, że może ona nadmiernie obciążać kręgosłup przy dłuższych spacerach. Dlatego też nie zawsze jest zalecana do stosowania przez osoby odczuwające dolegliwości z jego strony.


Artykuł sponsorowany Gomama.pl

Share