Zniszczone włosy bez blasku? Czas na regenerację!

Zniszczone włosy bez blasku

Regeneracja i odżywienie włosów to procesy, które muszą nieco potrwać, ale dla dobrego efektu warto przez kilka tygodni postawić na bardziej intensywną niż zwykle pielęgnację włosów zniszczonych. Gdy stają się suche, matowe i brak im witalności, dobrze jest zafundować sobie kurację odżywiającą.

Dlaczego włosy stają się brzydkie?

Włosy są martwą tkanką, w której nie ma naczyń krwionośnych, więc nie ma możliwości ich odżywienia „od wewnątrz”. Oczywiście dieta i odpowiednie nawodnienie organizmu mają duży wpływ na włosy, ale raczej te, które dopiero mają wyrosnąć, znajdujące się jeszcze w cebulce włosów, w dobrze odżywionej – bo ukrwionej – skórze głowy. Najtrudniej mają włosy bardzo długie – im dłuższe, tym trudniej jest dostarczyć ich końcom składników odżywczych. Dlatego końcówki rozdwajają się, powierzchnia włosów staje się matowa, szorstka, bardziej podatna na zniszczenie. Ubywa z nich wody, a przez niewłaściwą pielęgnacje takie wysuszone, pozbawione składników odżywczych włosy są dużo bardziej podatne na zniszczenia mechaniczne. Nie wyglądają wtedy zbyt dobrze – są szorstkie, pozbawione blasku i przypominają siano.

Jak temu zaradzić? Co na zniszczone włosy?

Warto przeprowadzać co jakiś czas intensywnie regenerująca terapię dla włosów. Powinna ona potrwać około 3–4 tygodnie, podczas których włosy będą szczególnie starannie pielęgnowane, aż odzyskają swój dawny blask i będzie wystarczała tylko odżywka do włosów zniszczonych stosowana naprzemiennie z odżywką nawilżającą po każdym myciu dla utrzymania dobrego efektu. Zniszczone włosy najlepiej najpierw delikatnie podciąć, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek. Następnie dobrze jest zastosować intensywne serum odbudowujące strukturę włosa. Kolejnym krokiem może być zastosowanie maski odbudowującej z proteinami, która wzmocni i wygładzi włosy, dodając im składników, których im brakuje.

Potem można stosować maskę zamiast odżywki co kilka myć, średnio co 2 tygodnie, a do każdego mycia może być stosowana odżywka do włosów zniszczonych. Tak przeprowadzona kuracja, wraz z delikatnym traktowaniem włosów i spłukiwaniem ich zawsze chłodną wodą, powinna przynieść dobre rezultaty. Ważne jest jednak, aby wybierać kosmetyki przeznaczone do konkretnego rodzaju włosów, czyli w tym przypadku – suchych, zniszczonych, łamliwych i pozbawionych blasku. Aby włosy stały się wyraźnie bardziej miękkie i błyszczące, warto, aby odżywka do włosów zniszczonych zawierała także emolienty – czyli substancje natłuszczające, takie jak lanolina.

Artykuł sponsorowany

Share