ZUMBA, czyli baw się i ruszaj

Połączenie ćwiczeń i zabawy. Tańca i aerobiku. Litry potu, zgubione kilogramy, wyrzeźbiona sylwetka – to znaki rozpoznawcze Zumby.

Mówi się, że najlepsze pomysły powstają z przypadku. Zumba jest tego dowodem. Jak powstała? Oczywiście przez przypadek. Choreograf i instruktor aerobiku – Alberto Perez na prowadzone przez siebie zajęcia zapomniał … zabrać płyty z odpowiednią muzyką. Miał jednak przy sobie swoją ulubioną nutę latynoską i postanowił improwizować. Okazało się, że ćwiczący byli zachwyceni połączeniem ćwiczeń i gorącej muzyki. Tak właśnie powstała Zumba – połączenie fitnessu i tańca, która od 2001 roku robi furorę w Stanach Zjednoczonych.

Zumba do Polski dotarła 4 lata temu i szybko zyskała miliony zwolenników. Na zajęciach spotykają się wszystkie pokolenia. Od dzieci po najstarszych, mężczyźni i kobiety. Na czym polega fenomen tej aktywności? Przede wszystkim Zumba jest łatwa. Wstydzisz się niezgrabnych i nieskoordynowanych ruchów? Masz lewe nogi do tańca i brak Ci wyczucie rytmu? To nic! Zumba jest skierowana także do takich osób. Mimo że jej choreografia łączy w sobie hip-hop, sambę, salsę, mambo, sztuki walki, taniec brzucha, a także elementy treningu siłowego, nie trzeba umieć tańczyć – wystarczy dobrze się bawić, a kroki same przyjdą. Szalone rytmy nie pozwolą nikomu ustać w jednym miejscu.

zumba2

Nudzi Cię już zwykły fitness? Potrzebujesz czegoś nowego, a przy tym niewymagającego nadzwyczajnej kondycji? Zumba jest świetnym i przede wszystkim skutecznym treningiem. Pozwala zgubić zbędne kilogramy, a przy tym wyrzeźbić sylwetkę, dzięki czemu świetnie wyglądasz. Latynoskie rytmy i rewolucyjne ruchy wyzwalają endorfiny, które odpowiadają za dobre samopoczucie. Przyspiesza również metabolizm, poprawia krążenie, wyrabia kondycję – łączy w sobie wszystko, czego potrzebuje nasze ciało, aby być zdrowe, piękne i jędrne. Jest także doskonałym przystankiem dla życia na wysokich obrotach i w ciągłym biegu. Pozwala zrelaksować się i naprawdę wypocząć. Mało tego, Zumba jest zaraźliwa! Każdy kto choć raz wybierze się na trening, przychodzi później regularnie. Piękne ciało i dobra zabawa Cię nie przekonują? Zumba jest również modna, a na ćwiczeniach można nawiązać nowe znajomości. Nieważne czy masz 6 lat czy 60 – Zumba jest dla każdego! I dzięki temu jest taka popularna.

 

Beata Marcinowska

Fot. Zumba Fitness

Share