3 najsłynniejsze wzory pierścionków

Niektóre złote pierścionki zaręczynowe są znane na całym świecie. Czasem dzieje się tak ze względów estetycznych, częściej – materialnych. Gwiazdy lubią, gdy za brylantem kryje się co najmniej sześć zer i dużo szumu. Widzieliście pierścionek Księżnej Diany?

Zaręczyny w kręgach sław to nie lada gratka dla reporterów – mają materiału na kilka numerów. Co najciekawsze wcale nie trzeba szukać sensacji, gdyż celebrytki same z chęcią chwalą się brylantami, konkurując z poprzedniczkami. Taki rozgłos daje im możliwość bycia na pierwszych stronach gazet, budowanie popularności i pokazanie głębi miłości. Jednak jak wiemy, za wielkim brylantem nie idzie wcale wieczność, którą symbolizuje. Miłość odchodzi, a my pamiętamy pierścionki. Niektóre są tego warte, gdyż stanowią arcydzieła sztuki jubilerskiej, inne, gdyż są najdroższymi błyskotkami, o jakich słyszeliśmy.

Pierścionek Księżnej Diany

Pierścionek zaręczynowy, który Książe Karol podarował Księżnej Dianie jest najbardziej rozpoznawalnym modelem pierścionka. To 18-karatowy szafir, który otacza 14 małych diamentów w oprawie z białego złota. Zdobył wielką popularność, gdyż jest delikatny, subtelny i niezwykle piękny. Oczywiście przyczynił się do tego także ciepły wizerunek Księżnej Diany. Wiele kobiet do dziś kupuje sobie srebrne i złote pierścionki wykonane jak repliki pierścionka Lady Di.

Od kilku lat ów model przeżywa drugą młodość. Od kiedy Książe William podarował pierścionek swojej mamy Kate Middleton, złotnicy na nowo rozpoczęli produkcję podobnych pierścionków, gdyż kobiet na całym świecie, które pragną mieć takie cudo na palcu nie brakuje.

Niczym ze „Śniadania u Tiffaniego”

Powstało wiele badań, sondaży, ankiet, które miały na celu stworzenie idealnego pierścionka zaręczynowego. Okazuje się, że co roku projektanci prześcigają się w wymyślaniu nowych form, modeli itd., a kobiety i tak najczęściej wyobrażają sobie idealny pierścionek zaręczynowy, jako jeden z modeli pierścionków marki Tiffany & Co (Tiffany Setting). To diament szlifowany na brylant, przymocowany do oprawy za pomocą 6 ząbków, w oprawie z żółtego lub białego złota. Światło, które dociera do kamienia swobodnie się odbija i wydobywa niesamowity blask. To niesamowite, że ten model lub złote pierścionki podobne do niego są wybierane najczęściej, jako pierścionki zaręczynowe na całym świecie.

tiffany1-pierscionek zareczynowy

Najdroższy pierścionek zaręczynowy…

Wiele osób wykonuje rankingi, który celebryta dał komu pierścionek i ile on był wart. Okazuje się, że rekordową sumę za pierścionek dla Beyonce zapłacił Jay-Z, bo aż 5 mln dolarów, a diament ma aż 18 karatów. Główną atrakcją pierścionka jest wyłącznie jego klejnot. Do tej samej kategorii niestety należy zaliczyć wiele „słynnych” i drogich błyskotek. Wyróżnia się na tym tle pierścionek Mariah Carey, który zdobi ładny różowy brylant, otoczony 58 małymi kamieniami oraz pierścionek Evy Longorii, który składa się z brylantu otoczonego 248 kamieniami, które pokazują kunszt artysty jubilera, a nie wyłącznie drogi kamień…

Materiały prasowe

fot. Pinterest.com

Share