Aktywna jesienią

Kilka pomysłów na to, jak być aktywnym jesienią

Niestety- skończył się okres pląsania boso po trawniku, czy wesołego grania w siatkówkę plażową. Dodatkowo, niższe temperatury pobudzają nasz apetyt. W niedługim czasie może się to skutkować kilkoma zbędnymi kilogramami, a nawet- o zgrozo! – Większym rozmiarem. Jak więc utrzymać zgrabną letnią sylwetkę, czy zrzucić kilka kilogramów przed imprezą andrzejkową, lub po prostu pozostać w formie, gdy na dworze szaleje jesienna ulewa?

HULA HOP=FIT

Udowodniono, że kręcenie hula-hopem przez godzinę pozwala spalić około 250 kcal! Dla porównania- 25 minut intensywnego robienia brzuszków skutkuje utratą ok. 100 kcal. A przecież kręcenie jest znacznie przyjemniejsze! Możesz przecież w tym samym czasie oglądać swój ulubiony serial, słuchać muzyki czy gadać przez telefon. A efekt? Gwarantowany! I to już po dwóch tygodniach! Aż kręci się w głowie.

z13034981Q

„PRZETAŃCZYĆ Z TOBĄ CHCĘ…”

Zamknij oczy i wyobraź sobie: jesteś na imprezie. Siedzisz wraz ze swoim ukochanym przy stole. Nagle rozlegają się pierwsze dźwięki salsy, a wy zaczynacie wirować po całym parkiecie. Koleżanki wzdychają z zazdrością, a mężczyźni patrzą na Ciebie z zachwytem. A Ty? Świetnie się bawisz i… masz cudowną sylwetkę! Kurs tańca! Jeśli aktualnie nie stać Cie na taki profesjonalny, kup wersję na DVD- przy odrobinie zapału efekt będzie taki sam. Dodatkowe plusy? Zbliżenie z Twoim mężczyzną lub… poznanie kogoś nowego!

CZAS MAT!

Maty do tańca podbijają rynek. Oprócz walki z tłuszczykiem zapewniają wzmocnienie mięśni szkieletowych co skutkuje wyprostowaniem sylwetki, lepszym poczuciem równowagi i poprawą czasu reakcji. Dodatkowo mata nie musi być przez Ciebie używana jedynie podczas czasu treningu- to idealny sposób na urozmaicenie imprez ze znajomymi! Świetna zabawa gwarantowana, a… kilogramy lecą!

KIJE W DŁOŃ!

Kiedy pogoda sprzyja wyjściu na dwór idealnym sposobem na ruch jest słynny od kilku sezonów nordic walking. Marsz z kijkami uaktywnia około 90% mięśni naszego ciała, a dodatkowo każdy może spróbować- to Ty ustalasz tempo. Dodatkowo możesz zabrać ze sobą przyjaciółkę i…plotkować do woli!

picture

Niezależnie od tego, którą z aktywności wybierzesz pamiętaj o najważniejszej rzeczy- to ma być przyjemność! Rób to z uśmiechem na buzi, a zauważysz znacznie więcej pozytywnych efektów.

Joanna Biszczanik

fot. źródło www.fitness.sport.pl, akademianordicwalking.pl

Share