Angielski dla dzieci 7 lat – jak zadbać o rozwój dziecka na co dzień

Angielski dla dzieci 7 lat

Wiek 7 lat to dla wielu dzieci bardzo ważny okres. To moment, gdy idzie się do podstawówki i zaczyna przygodę już nie w zerówce, ale prawdziwej szkole! To także dobry moment, aby zastanowić się, jakie dodatkowe zajęcia mogą przydać się naszym dzieciom. Oczywiście należy zaplanować to z rozwagą – tak, aby dzieci wciąż miały czas na beztroskę i swobodną zabawę. Nie możemy zniechęcić maluchów, nakładając na nie zbyt wiele obowiązków, którym nie będą w stanie sprostać. 

Tym, o co warto zadbać już na samym początku, jest nauka angielskiego.

Ta umiejętność to absolutna podstawa, jeśli chcemy, aby nasze dziecko odniosło w przyszłości sukces. Być może zapytasz, czy to nie za wcześnie? Absolutnie nie! Dzięki temu, że angielski dla dzieci 7 lat rozpoczniemy tak szybko, nasza pociecha niejako w naturalny sposób wsiąknie w ten język. Nabierze pewności siebie, przełamie barierę językową, pozna akcent, przyswoi obce brzmienia, nie będzie się bała. 

Wartość znajomości angielskiego wyjdzie na jaw nie tylko w szkole, ale także na studiach czy w pracy. Oczywiście dziecko o tym nie myśli, ale rodzice powinni! Wiele materiałów naukowych jest wydawanych właśnie po angielsku. Dziecko będzie mogło z nich swobodnie korzystać, pozna ciekawych ludzi z całego świata, dostanie dobrą pracę i szansę na zagraniczne wyjazdy, stypendia czy staże – o ile będzie posługiwać się angielskim płynnie i bez stresu. Angielski dla dzieci 7 lat można szlifować na co dzień – dowiedz się jak! 

Angielski dla dzieci 7 lat

Sposoby na wsparcie nauki angielskiego przez 7-latków poza szkołą

Oczywiście część nauki odbywać się będzie wciąż w szkole, Nie można jednak zaprzeczyć, że o wiele lepsze postępy robi się wtedy, gdy dany materiał towarzyszy nam na co dzień, a nie tylko kilka razy w tygodniu w szkole. Na szczęście angielski dla dzieci 7 lat jest wdzięcznym tematem. Jest sporo sposobów na to, aby wspierać naukę, dodając do naszych codziennych zajęć odpowiednie czynności. 

  • Pierwszym sposobem może być oglądanie z dzieckiem bajek, animacji czy filmów po angielsku. Produkcje przeznaczone dla dzieci często bazują na humorze nie słownym, a np. sytuacyjnym czy cielesnym. Choć maluch nie zrozumie skomplikowanego żartu komika, z pewnością zaśmieje się z perypetii kreskówkowych postaci. Możesz też włączać angielskie napisy, by dziecko przyzwyczajało się do tego widoku.
  • Wprowadź angielski do Waszych codziennych zajęć. Od czasu do czasu zagadaj malucha po angielsku. Możecie organizować “angielskie środy” czy chociażby “angielski piątkowy obiad” – i w tym czasie starać się rozmawiać po angielsku. Zorganizuj wspólne gotowanie, wypad do ZOO czy do parku – i zagrajcie w grę, kto nazwie po angielsku większą liczbę zwierząt czy produktów w kuchni. Wprowadzenie odrobiny rywalizacji może się sprawdzić – szczególnie między rodzeństwem. 
  • Jeżeli tylko możesz sobie pozwolić na to finansowo – zabieraj dziecko na zagraniczne wycieczki. Zachęcaj je do kontaktu z obcokrajowcami. Pokaż, że nie ma się czego bać. Być może samo spróbuje zamówić soczek w restauracji lub podziękuje za posiłek? 
  • Zapisz dziecko do fajnej, przyjaznej szkoły angielskiego. Dodatkowe lekcje pomogą mu nadrobić ewentualne zaległości, poznać nowe słówka, zrobić szybsze postępy czy przełamać barierę językową. W szkole online Novakid nauczyciele to profesjonaliści, którzy posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki temu, że program lekcji jest przygotowywany indywidualnie, każdy młody uczeń będzie zadowolony i z chęcią weźmie udział w lekcji.
  • Ściągnij dziecku ciekawą, mądrą aplikację do nauki angielskiego na telefon. Dzięki temu, że takie programy zazwyczaj posiadają dużo gier i zabaw, dziecko szybko zrobi postępy!
  • Czytaj swojemu dziecku książki po angielsku. Mogą to być bajki, które już zna. Angielski dla dzieci 7 lat warto rozwijać w każdy możliwy sposób! 

Artykuł sponsorowany

Share