Atrakcyjny wystrój okien to wizytówka każdego domu!

tkaniny zasłonowe

Okno pełni mnóstwo funkcji w każdym domu. Poza praktycznym wpuszczaniem do pomieszczeń światła, jest także sposobem na poprawę designu oraz – co może nawet ciekawsze – podkreślenia istniejącego stylu w danym mieszkaniu. Jeśli lubisz kombinować i zmieniać, a przy tym cieszyć się z urozmaiceń, to koniecznie zwróć uwagę na ciekawe tkaniny zasłonowe. Możesz nimi wyrazić swój styl i podkreślić aranżację lub zupełnie ją odmienić. Przedstawiamy najlepsze sposoby na wykorzystanie ich w Twoim domu.

Ciemną zasłoną podkreśl elegancję

Bardzo ciemne zasłony są doskonałym dodatkiem do większości salonów. Tworzą nowoczesny i zarazem luksusowy efekt, który warto wprowadzić do swojego mieszkania. Charakterystyczna, ciemna barwa zwraca na siebie uwagę i zupełnie zmienia charakter każdego wnętrza, a także służy jako praktyczna osłona przed słońcem. W tym przypadku użyj bardzo długiej zasłony, która będzie mogła się oprzeć na podłodze, dzięki czemu wzmocnisz efekt dworkowego glamour. Wybierz wersję dłuższą o nawet 20 centymetrów niż odległość między karniszem, a podłogą. Najlepiej gdy okno, na którym zawiśnie zasłona, będzie otoczone białą ścianą. Stworzy to fantastyczny kontrast!

Rozbudzaj, ożywiaj, baw się kolorami!

Jeśli zechcesz nieco rozbudzić swoje pomieszczenie i nadać mu życia oraz przełamać panującą w nim nudę, to skuś się na tkaninę zasłonową bardzo wzorzystą i wielobarwną, najlepiej także z naniesionym wzorem. Taki model najlepiej się sprawdzi jako dekoracyjny element w monochromatycznym, nowoczesnym salonie dziennym. Wbrew pozorom żakardowe lub kwieciste tkaniny zasłonowe nie oznaczają kiczu i tandety. Oczywiście przy dobrym zestawieniu.

Delikatne i subtelne pastele

Zwiewne odcienie mają w sobie mnóstwo uroku i znakomicie podkreślają damską estetykę. Wyblakłe róże lub bardzo jasne błękity wyglądają kapitalnie zarówno w salonie, jak i w sypialni. Ich siłą jest nienachalna barwa, jasna kolorystyka oraz nieszablonowość. Wybierz wersję matową! Połysk może zniweczyć nasze plany i z subtelnego dodatku zrobi element mocno rzucający się w oczy.

Mat czy połysk?

Tutaj wkraczamy na bardzo trudne zagadnienie, gdyż jest zależne w głównej mierze od indywidualnego gustu. Nie ma tutaj jedynej słusznej drogi, którą warto obrać. Obie mają jednak charakterystyczne cechy, które należy wykorzystać podczas wyboru. Tkaniny zasłonowe z połyskiem mogą czasami przytłaczać pomieszczenie. Siłą rzeczy zasłony znajdują się bardzo blisko okna i są stale oświetlane przez mocne promienie słoneczne. To mieszanka wybuchowa i wymaga właściwej wiedzy oraz rozeznania przy aranżacji. Niewątpliwym plusem jest jednak bardzo mocny efekt glamour oraz wizualne powiększenie przestrzeni i dodanie jej jasności.

Matowe tkaniny zasłonowe są bardziej nowoczesne i mogą być stosowane w praktycznie każdym przypadku. Sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i w salonie i nie mają zbyt wiele wad poza powtarzalnością. Praktycznie wszystkie zasłony są matowe, lecz jednocześnie są bezpiecznym wyborem – łatwo je zaaranżować i użytkować. Jednak ciężko mówić tu o nieszablonowości.

Pokaż swój styl!

Najważniejsze jest jednak to, by wybrać taką tkaninę zasłonową, która spodoba się domownikom. Na nic zdadzą się internetowe rady, kiedy nie będziesz się dobrze czuć w swoim mieszkaniu. Koniecznie wybierz taką zasłonę, która po prostu Ci się podoba i poczujesz do niej sympatię. Każda będzie lepsza niż typowa, biała tkanina, która ani nie podkreśla estetyki, ani jej nie psuje, jest po prostu neutralna i tym samym bywa nudna. Skuś się na ciekawe tkaniny zasłonowe i odmień stylistykę swojego mieszkania!


_____________REKLAMA __________ fotograf ślubny kraków

Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ