Biżuteryjki i gwiazdy dla WOŚP

Ula Chincz, Kinga Preis, Karolina Gorczyca, Kamila Szczawińska, Rafał Maserak, Adam Badziak, półfinaliści Top Model w sesji zdjęciowej akcji charytatywnej „Biżuteria dla WOŚP”.

Karolina Gorczyca Bizuteryjki dla WOSPKarolina Gorczyca w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014

Karolina Gilon w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014Karolina Gilon w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014

Polub Biżuteryjki dla WOŚP na Facebooku

Ponad 400 artystów tworzących biżuterię, w tym 5 mężczyzn, 50 artystek tworzących wyjątkowe pudełka do każdego z 50 unikalnych przedmiotów, 13 Gwiazd, 4 miesiące pracy – po raz czwarty ponad pół tysiąca osób z całej Polski przygotowało niezwykłą biżuterię, ze sprzedaży której cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa „Biżuteryjki dla WOŚP” ponownie stworzyła unikatowe m.in.: naszyjniki, bransoletki, torebki. Zgodnie z ideą projektu, każda artystka przygotowała po jednym elemencie danego przedmiotu, który następnie został złożony w całość przez koordynatorów. Akcję wsparły polskie Gwiazdy, które charytatywnie wzięły udział w sesji zdjęciowej promującej aukcje: aktorki Kinga Preis, Karolina Gorczyca, Marta Zięba i Anna Szarek, dziennikarka Ula Chincz, modele: Kamila Szczawińska, Marcela Leszczak, Mateusz Maga, muzycy: Alicja Janosz i Sławek Uniatowski, wielokrotny mistrz motocyklowy Adam Badziak oraz Rafał Maserak i Karolina Gilon. Aukcje już wystartowały na www.akcje.wosp.org.pl

Marcela Leszczak w akcji Bizuteryjki dla WOSP (2)Marcela Leszczak w akcji Bizuteryjki dla WOSP

Przygotowane prace zadziwiają nie tylko kunsztem wykonania, ale i różnorodnością. W tym roku na licytacjach pojawi się kilkanaście niesamowitych projektów głównych i kilkadziesiąt mniejszych, tworzonych zarówno w tradycyjnych technikach jubilerskich, jak i zdobywających coraz większą popularność beadingu czy hafcie sutaszowym. Każdy z nich tworzony jest przez związaną pasją i umiejętnościami grupę, składającą się z kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu osób. Zgodnie z naczelną ideą wspólnego twórczego działania, każdy twórca przygotowuje niewielki fragment projektu w którym uczestniczy, który następnie zostaje złożony w całość przez wybraną osobę. W tym roku wzięły udział także dzieci, które samodzielnie przygotowały biżuterię na aukcję.

Kinga Preis w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014Kinga Preis w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014

kolia_deszczowa_Kolia deszczowa

Ula Chincz w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 (1)Ula Chincz w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 

„Najbardziej magiczną w tej akcji jest dla mnie cudowna atmosfera twórczej współpracy, w której powstaje każde z tych ręcznie robionych cacek. Siła przyjaźni i koleżeństwa, która raz do roku szczególnie mocno spaja pół tysiąca osób oddalonych o setki kilometrów, jest czymś wyjątkowym” – mówi Edyta Woźniak „Marisella”, inicjatorka po raz czwarty przeprowadzanej już akcji.

 Naszyjniki

Na tegorocznych aukcjach przedmiotów sygnowanych marką „Biżuteryjki dla WOŚP” przygotowały 10 niezwykłych naszyjników, przy których tworzeniu w sumie pracowało 200 osób. Wykonane są w 2 technikach: sutasz /sznurki/ i beading /koraliki/. Główną rolę w tym roku zagra naszyjnik o nazwie „Non Omnis Moriar”, w którym pozuje Kamila Szczawińska. Jego podstawą są igła i kamień centralny, które należały do jednej z Biżuteryjek. Agnieszka odeszła nagle z powodu zapalenia mięśnia sercowego, pozostawiając rozpoczętą pracę nad naszyjnikiem. Kilkanaście artystek, jej koleżanek, postanowiło dokończyć opowieść Agnieszki, tworząc przepiękną oprawę dla jej elementów.

Kamila Szczawińska w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 (1)Kamila Szczawińska w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 

wedras_sutasz (1)

Torebki

Szmaragdowo – złote liście i kamienie naszyte na beżową kopertówkę inspirowaną opowieścią o tajemniczym ogrodzie. 30 artystek stworzyło elegancką i bogato zdobioną torebkę „Mystic Emerald”, która będzie idealną ozdobą dla każdej kobiety. Jej przeciwieństwem jest klasyczna czarna kopertówka zdobiona orientalnymi wzorami z koralików o nazwie „Treasure of orient”. Aukcje torebek promują top modelka Kamila Szczawińska i aktorka Anna Szarek.

 Ania Szarek bizuteryjki dla WOSPAnia Szarek w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 

torebkiKamila Szczawińska w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 

 

Projekt Al Shamaal – napierśnik i prezenterka dla konia – realizowany jest z rozmachem. Ilość materiałów użytych w pracy jest naprawdę imponująca: to ponad sto dwadzieścia kamieni półszlachetnych – pięknych turkmenitów, dwieście pięćdziesiąt metrów sznurka sutasz oraz niemal pół kilo maleńkich koralików Toho (to kilka tysięcy sztuk)! Dodatkowo w projekcie pojawi się blisko czterdzieści chwostów, pracowicie ozdobionych koralikami. Całość wykonana przez 60 artystek.

Dla fanów motoryzacji

Na miłośników jednośladów czeka wyjątkowa kurtka motocyklowa przekazana przez Adama Badziaka, wielokrotnego mistrza Polski. Na jego kurtce 20 artystów stworzyło skrzydła z sutaszowych piór, zaś centralnym elementem jest wyjątkowa miniatura motocykla. Nowy właściciel odkryje także w środku wyjątkowe serce z datą tegorocznej akcji WOŚP. Nabywca będzie mógł podzielić się swoim zakupem z kobietą, którą kocha, gdyż elementem projektu są także bransoletki z przepołowionym sercem.

Marcela Leszczak i Adam Badziak  Bizteryjki dla WOSPMarcela Leszczak i Adam Badziak w akcji Bizteryjki dla WOSP 2014 

Bransoletki

Jak co roku, Biżuteryjki zaprojektowały około 20 bransoletek damskich. Od bieli i przezroczystych kryształów, przez ogniste pomarańcze, krwistą czerwień korali, turkusy i fiolety do stonowanych brązów i eleganckich czerni. Każda bransoletka posiada około 10 serduszek charmsowych, a każde stworzone przez inną artystkę. Różnorodność stylów i zastosowanych technik, cała paleta barw, bogactwo kamieni – Biżuteryjki zaskakują jak co roku.

Ula Chincz w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 (2)Ula Chincz w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 

Marta Zięba w akcji Bizuteryjki dla WOSP (1)Marta Zięba w akcji Bizuteryjki dla WOSP 

Bransoletka modelina Bizuteryjki dla WOSP 2014Bransoletka modelina Bizuteryjki dla WOSP 2014

Ala Janosz w akcji Bizuteryjki dla WOSP (1)Ala Janosz w akcji Bizuteryjki dla WOSP 

W tym roku powstało około dziesięciu bransoletek. Bazę stanowi skóra w kolorach brązowym lub czarnym, a na nich znajdują się wyjątkowe wzory stworzone z misternie zszywanych koralikowych nakładek. W bransoletkach pozowali Rafał Maserak, Sławek Uniatowski i Mateusz Maga.

Rafał Maserak w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014Rafał Maserak w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014

Sławek Uniatowski  Biuteryjki dla WOSPSławek Uniatowski w akcji Biuteryjki dla WOSP 2014 

Mateusz Maga Bizuteryjki dla WOSPMateusz Maga w akcji Bizuteryjki dla WOSP 2014 

 Dla Dzieci

Po raz pierwszy w akcję zaangażowały się także dzieci artystów. Kreatywne i utalentowane maluchy stworzyły wyjątkowe, pełne dziecięcej pozytywnej energii charmsy bransoletek. Wśród pięciu bransoletek znajdą się zawieszki w kształcie serc i.. sówek. Dzięki ich twórczej pracy powstały także trzy zakładki do książek i breloczki.

dziecidladzieci

Dla wnętrza

Nowością w tym roku są elementy wystroju wnętrza. Osoby, które cenią sobie oryginalny design i unikatowe przedmioty, będą mogły poszczycić się posiadaniem żyrandola, który powstał tylko w 1 kopii. Jest on w kolorach zimy: biało – srebrny, a wyplatało go z koralików 36 osób.

Lampa Bizyteryjki dla WOSP 2014

Wyjątkowym projektem są także….warcaby! Plansza złożona z 64 elementów wyplatanych z koralików, a do tego oczywiście 24 koralikowe pionki. Całość w biało – czarnych barwach, ze złotym akcentem.

Warcaby_Biżuteryjki dla WOSP 2014

Maski Weneckie

Na aukcjach znajdzie się także coś dla miłośniczek karnawałów i eleganckich bali. Cztery maski weneckie w różnorodnych stylach: ascetyczny „Czarny łabędź”, bogato zdobiona „Kleopatra”, koralikowa „Femme Fatale” i śnieżnobiała, misternie zdobiona „Lady in white”. Na sesji Biżuteryjek w masce „Czarny łabędź” pozowała modelka Marcela Leszczak.

Marcela Leszczak w akcji Bizuteryjki dla WOSP (1)Marcela Leszczak w akcji Bizuteryjki dla WOSP 

Każdy z tych wyjątkowych przedmiotów zostanie zapakowany w specjalnie zaprojektowane pudełko, przygotowane w klimacie odpowiednim do biżuterii. Pudełko zdobione w technice srapbookingu lub decoupage jest elementem wliczonym w wylicytowaną kwotę aukcji.

Pudełka_Bizuteryjkidlawosp 2014 Pudełka1_Bizuteryjkidlawosp 2014

W tym roku Biżuteryjki przekazują dla WOŚP jak zawsze około 50 przedmiotów, które można licytować na oficjalnej stronie akcji: http://aukcje.wosp.org.pl/

„Biżuteryjki dla WOŚP” to grupa pół tysiąca niezależnych artystek zgromadzonych na forach dyskusyjnych i Facebooku. Wśród artystek są nastolatki i osoby 50+, z dwóch kontynentów oraz ponad 80 miast Polski i świata, zawodowe artystki i dziewczyny zajmujące się biżuterią hobbystycznie, w tym grupa najbardziej zapracowana – około 250 matek. Wszystkie osoby zaangażowane w projekcie działają pro bono.

Biżuteryjki już po raz czwarty biorą udział w finale WOŚP. Do naszej akcji w poprzednich latach włączyło się cenione grono fotografów oraz polskie Gwiazdy, które wystąpiły pro bono w sesjach zdjęciowych promujących biżuterię, a także propagowały akcję w radiu i telewizji. Były to między innymi Beata Pawlikowska, Katarzyna Dąbrowska, Marcelina Zawadzka, Rozalia Mancewicz, Beata Dobosz i Maria Niklińska.

 

Rok temu Maria Niklińska i Supernova ZOBACZ

W sumie na rzecz WOŚP Biżuteryjki przekazały 70 tys. zł.

Więcej informacji na www.bizuteryjkidlawosp.pl

Sesja:

Zdjęcia: Anka Górajka, www.gorajka.pl

Postprodukcja:  Magdalena Ramos, www.nutshell.pl

Make up:  Ann Wygoda, https://www.facebook.com/wygodaanna

Fryzury:  Justyna Zastąpiło http://jzmakeup.tumblr.com/

Stylizacja: Eliza Radomska, Anna Sycz

Zdjęcia do kampanii zostały zrobione w Showroomie GPoland (www.gpoland.com.pl). Do stylizacji, zostały wykorzystanie ubrania z najnowszych kolekcji AXARA, PINKO, ANTONY MORATO oraz U.S. POLO ASSN.

Dziękujemy za wypożyczenie butów do sesji marce Loft 37 www.loft37.eu

 

Share