Ciążowy bodypainting- malowanie brzucha w ciąży

Ciąża to przepiękny stan, nie da się ukryć że większość kobiet w tym okresie rozkwita i ma więcej energii. Maluszek rośnie a z nim nasz brzuch. To idealny moment na sesje zdjęciową w ciąży. Może czas skusić się i zaszaleć i zrobić oryginalną sesję w postaci bodypainting?

Czym malować brzuszek?

Jeśli planujesz malowanie brzucha w ciąży ważne aby, do ciążowego body paintingu używać specjalnych nietoksycznych farb do twarzy oraz ciała, które mają atesty. Możesz znaleźć je w drogeriach lub w sklepie internetowym. Są one bezzapachowe, bezpieczne i nie podrażniają skóry. Wcześniej jednak warto sprawdzić na kawałku skóry, czy nie dostaniemy uczulenia. Lepiej dmuchać na zimne. Test można wykonać za uchem lub na nadgarstku.

Możesz puścić wodzę fantazji i na brzuszku na malować różne postacie z bajek, buzie czy kwiaty.  Za granicą to prawdziwy hit, a przyszłe mamy ścigają się w różnych pomysłach. W Polsce zwyczaj ten jeszcze się nie przyjął, ale coraz więcej kobiet rozważa tak nietypową sesję. Zobacz kilka inspiracji, które przygotowaliśmy!

Jeśli jesteś bardziej odważna i otwarta na różne nietypowe propozycje, możesz pokusić się o pomalowanie całego ciała, nie tylko brzuszka. Pomysłów jest mnóstwo, najważniejsze to dobór odpowiednich farb. Najlepiej, aby partner lub bliska osoba pomogła namalować to co zapragniesz na brzuchu lub na całym ciele. W internecie znajdują się filmiki instruktażowe, które pokażą Wam jak krok po kroku wykonać bodypainting! Zobaczcie inspiracje!

Jeśli obawiasz się malować brzuch, zawsze możesz nakleić kolorowe karteczki.

Fot. pinterest.com

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Próchnica, kamień nazębny, krwawiące dziąsła – wszystko to może zagrażać…