Co powoduje, że nasze trawienie się pogarsza i jak możemy to naprawić?

Wzdęcia, ból brzucha, zgaga, zaparcia czy kolka są znanymi objawami, kłopotów z trawieniem. Takie problemy dotykają wielu osób, bez wglądu na wiek czy płeć. Najczęstszą przyczyną jest przejedzenie i zła dieta. Stres, brak aktywności fizycznej, spożywanie małej ilości wody – to wszystko ma negatywny wpływ na nasz układ trawienny. Co jednak powoduje, że nasze trawienie się pogarsza i co możemy zrobić, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, dowiecie się z artykułu.

Na czym polega trawienie

To długotrwały proces. Mało osób zdaje sobie sprawę, z tego że jest on bardzo skomplikowany. W trawieniu uczestniczy wiele organów i narządów. Jeśli na którymś odcinku pojawią się nieprawidłowości, możemy odczuć nieprzyjemne dolegliwości. Trawienie zachodzi w układzie pokarmowym, w którym to rozkładane są m.in. białka, tłuszcze czy węglowodany do związków prostych. Następnie organizm wchłania witaminy, sole mineralne. Warto wiedzieć, że proces trawienia zaczyna się w jamie ustnej a kończy na jelicie grubym. Czas trawienia, zależy od wielu czynników m.in. od spożytych produktów, wieku czy aktywności fizycznej.

Od czego zależy dobre trawienie?

Flora jelitowa (mikrobiom) pomaga kontrolować odpowiedni poziom cukru i cholesterolu we krwi. Mikrobiom, czyli wszystkie bakterie jakie znajdują się w jelicie wykorzystują składniki odżywcze, wytwarzają dobre substancje zwane krótkołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi. Dostarczają one energii dla komórek. Najlepszym składnikiem, dla prawidłowego funkcjonowania flory bakteryjnej jelita jest błonnik.


Produkty na dobre trawienie

Błonnik

Ma małą ilość kalorii i mało osób wie, że nie jest praktycznie trawiony przez ludzki organizm. Stanowi on jednak jeden z najważniejszych składników. Błonnik spowalnia rozkład cukrów złożonych w jelicie, pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu glukozy we krwi. Błonnik przyśpiesza trawienie białka i tłuszczu, dlatego tak korzystnie wpływa na metabolizm.
Pektyna i inulina, są najbardziej wartościowym błonnikiem pokarmowym. Rozpuszczają się w wodzie. Pektyna stymuluje liczebność bakterii, pomaga w stanach zapalnych jelit. Insulina natomiast ma probiotyczne właściwości.

Fulvicherb – Synergy zawiera wysoką zawartość inuliny i pektyny w zalecanej dziennej dawce 40 ml.

Rumianek

Najczęściej wykorzystywany przy leczeniu wrzodów czy biegunek. Pobudza wydzielanie żółci, zapobiega nadmiernej fermentacji w jelitach, uczuciu pełności i wzdęciom.

Mięta

Szczególnie mięta pieprzowa. Działa kojąco na mięśnie brzucha, dodatkowo poprawia przepływ żółci z wątroby do woreczka żółciowego.

Pokrzywa

Świetnie oczyszcza układ trawienny, korzystnie wpływa na pracę trzustki, wątroby i żołądka. Pokrzywę stosuje się w chorobach wątroby i przewodu pokarmowego, a także przy biegunkach.
Szałwia

Zawiera substancję ściągającą (karnozol, znany również jako pikrosalwina), Koi on stan zapalny błony śluzowej. Ponadto działa przeciwbiegunkowo i antybiotycznie.

Co polecamy?

Polecamy Fulvicherb – Synergy, kompleksowy, naturalny suplement diety. Poprawia samopoczucie i wspomaga trawienie. Posiada unikalną formułą kwasu fulwowego, ziół, argininy, pektyny, inuliny i naturalnej nierafinowanej soli kamiennej.

Problemy z trawieniem są trudne do leczenia, dlatego warto zadbać o odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i suplementacje. Dużą role odgrywa zmiana nawyków żywieniowych. W trudnych stanach, polecamy konsultacje z lekarzem czy dietetykiem.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Odkryj nową kolekcję Composable od Nomination Italy na nadchodzący sezon…