Czapka wiosenna dla dziewczynki – jak wybrać odpowiedni fason?

W każdej garderobie dorastającej dziewczynki powinna znaleźć się co najmniej jedna wiosenna czapka dla dzieci. Mimo, iż słońce o tej porze roku zaczyna stopniowo przygrzewać, to jednak pojawiający się chłodniejszy wiatr nadal bywa wyjątkowo zdradliwy. Tego typu nakrycie dla malucha nie może za bardzo przegrzewać główki dziecka, ani nie doprowadzać do nadmiernej utraty ciepła. Czapka wiosenna dla dziewczynki – na jakie czynniki należy więc zwrócić uwagę?

Czapka wiosenna dla dziewczynki

Optymalne dopasowanie materiału do pogody i aktywności dziecka

Wiosna to czas, w którym grube wełniane zimowe czapki powinniśmy zastąpić lżejszymi, bawełnianymi lub polarowymi modelami. To właśnie takie nakrycia głowy pozwalają skórze odpowiednio oddychać. I efektywnie odprowadzają wilgoć z główki dziecka, jednocześnie nie doprowadzając przy tym do przegrzania. Warto również zauważyć, że czapki dla dzieci wykonane ze sztucznych tkanin (np. poliestru) nie są w stanie zapewnić właściwej cyrkulacji powietrza. Może to wiązać się z często pojawiającymi się przeziębieniami. Szukając odpowiedniego fasonu dla dziewczynki, należy więc przede wszystkim wybierać nakrycia wytwarzane z naturalnych materiałów. 

Czapka wiosenna dla dziewczynki

Wiosenna czapka dla dziecka z pewnością nie powinna być za gruba.

Noszenie cieplejszych nakryć nie tylko nie okaże się dla dziewczynki zbyt komfortowe, ale też całkiem niepotrzebnie obciąży jej głowę, co z kolei często wywołuje nieprzyjemne swędzenie. Zbyt grube czapki nie są także wskazane w przypadku aktywnych dziewczynek, które dużo czasu spędzają na zabawie i intensywnym bieganiu. Z drugiej jednak strony, bardzo cienkie fasony nie spełnią swojej podstawowej funkcji – nie ogrzeją odpowiednio główki kilkulatki. Dlatego tak ważne jest, aby kupując wiosenną czapkę dla dziewczynki zwracać uwagę nie tylko na temperaturę za oknem, ale również na poziom jej aktywności fizycznej. 

Stylowa czapka wiosenna dla dziewczynki

 Dorastające dziewczynki dużą wagę przywiązują do samego wyglądu czapki. Takie nakrycie musi więc nie tylko chronić przed przewianiem, ale powinno być też na tyle stylowe, aby wpadło w gusta wymagających kilkulatek. Doskonałą propozycję stanowią tutaj czapeczki dla dzieci z różnorodnymi wzorami, napisami czy kokardkami. Bardzo delikatne, pastelowe kolory na pewno podbiją serca młodych dam, które lubią modnie wyglądać. 

Czapka wiosenna dla dziewczynki


W przypadku kilkulatek najlepiej sprawdzają się modele z pomponami oraz nausznikami. Pociecha w takim wieku zaciekawiona tym co ma na główce może ciągle próbować zdjąć okrycie. Szarpać nim i regularnie je ściągać. Świetnym wyborem okażą więc czapki dla niemowląt z elementami ozdobnymi po bokach, które odwracają uwagę brzdąca od pozostałych elementów okrycia.

Fason i rozmiar

Czapka wiosenna dla dziewczynki może mieć różne fasony, ale najważniejsze, żeby była właściwie dobrana pod względem rozmiaru. Modele, który mocno przylegają do główki są bardzo niewygodne oraz sprawiają, że dziecko niepotrzebnie się poci. Co może stać się przyczyną różnych chorób. Wbrew pozorom warto więc wybierać luźniejsze fasony. Poprzez tworzenie dodatkowej ochrony termoizolacyjnej skuteczniej zatrzymują ciepło, zapewniając przy tym właściwą cyrkulację powietrza.

Czapka wiosenna dla dziewczynki

Czapka wiosenna dla dziewczynki powinna więc być wygodna oraz modna, a także zapewniać optymalną termoizolację.

Szczególną uwagę należy też zwrócić na dobór odpowiedniego rozmiaru i materiału. Ze względu na to, że wiosenna aura jest bardzo różnorodna, a pogoda o tej porze roku zmienia się z godziny na godzinę, warto zainwestować w kilka modeli czapek lub zestawów z kominem, które będzie można swobodnie zakładać dziecku w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Sklep Kocham Czapki

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dobrze zaplanowany ogród oferuje nam nie tylko satysfakcje, ale także…