Czym sugerować się przy wyborze ubrań dziecięcych?

Wiele rodziców zastanawia się, jak dobrać odzież, która będzie nie tylko wygodna, lecz również bezpieczna dla ich pociechy. Rynek odzieży dziecięcej proponuje obecnie wiele modeli ubrań dla różnych grup wiekowych. Trzeba jednak wiedzieć, jak analizować oferty, by wybrać odpowiedni egzemplarz, który dotrzyma kroku energicznym maluchom i nie będzie stwarzać niebezpieczeństwa dla ich zdrowia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odzieży dla dziecka!

Bezpieczeństwo to podstawa — sprawdź, jak o nie zadbać przy wyborze odzieży

Odzież dla dziecka powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, miękkich i przyjemnych w dotyku oraz niepodrażniających skóry. Wszystkie elementy znajdujące się na ubraniu, takie jak guziki czy zamki,  muszą być solidnie i trwale przymocowane, by nie stanowiły zagrożenia dla malca. By uniknąć ryzyka powstawania uczuleń czy odparzeń, warto wybierać trwałe, naturalne materiały, takie jak wysokogatunkowa bawełna. Warto również upewnić się, że producent stosuje farby i barwniki bezpieczne dla skóry i dróg oddechowych dziecka.

Jakość wykonania odzieży — jak wybrać najlepszą?

Jakość wykonania odzieży ma duże znaczenie dla tego, jak długo dziecko zdoła się nią nacieszyć. Słabszej klasy ubrania nie wytrzymują codziennych, intensywnych harców energicznych maluchów i dość szybko zaczynają się pokazywać na nich przetarcia, dziury, zaciągnięty materiał czy pęknięcia na nadruku. By zapewnić wytrzymałość i trwałość elementów dziecięcej szafy, warto postawić na modele wykonane z solidnych materiałów i wyposażone w elementy zapobiegające rozciąganiu, na przykład ściągacze z taśmami wzmacniającymi wszyte w kołnierzyk lub przy rękawach.

Nie bez znaczenia pozostaje również na rozmiary i krój dziecięcej odzieży. W końcu dzieci, tak jak dorośli, pragną czuć się komfortowo w swoich ubraniach i nie musieć czuć się przez nie ograniczane. Kompletując garderobę dla malca, zwróć szczególną uwagę na wymiary ubrań i upewnij się, że nie będą one za małe lub za duże. W kwestii fasonu najlepiej postawić na najprostsze z modeli, które nie będą krępować ruchów malca i nie będą przeszkadzać mu nawet podczas bardzo energicznej zabawy. By zapewnić dziecku komfort podczas wietrznej lub deszczowej pogody, wybieraj odzież z grubszych materiałów i funkcjonalnymi elementami, takimi jak kaptury czy ściągacze przy rękawach.

Jak wybrać odzież, która spodoba się dziecku?

Dla dzieci wygląd ubrań ma niezwykle istotne znaczenie. Maluchy także chcą wyglądać dobrze i móc nosić popularne w grupie rówieśniczej ubrania. Dzieci doceniają w szczególności tę odzież, na której znajdują się nadruki nawiązujące do ich ulubionych bajek, filmów lub gier komputerowych. Wystarczy prosty T-shirt z taką grafiką, by maluch był wręcz zachwycony — takie ubranie to doskonały prezent z okazji urodzin, imienin, Dnia Dziecka lub ukończenia klasy. Bogaty wybór odzieży z atrakcyjnymi nadrukami znajdziesz na przykład na stronie https://escobart.pl/ubrania-dzieciece. W wyborze odzieży dla dziecka warto sugerować się także jego kolorami ubrań, które nosi ono najchętniej. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dzień Świętego Walentego coraz bliżej, a Ty nadal zastanawiasz się…