Depilacja laserowa włosów pod pachami

Idealne delikatne ciało, bez włosów to nie wymysł XXI wieku. Czy wiecie, że Egipcjanki, a także Rzymianki i Greczynki zapoczątkowały modę na depilację? To one, jako pierwsze pozbywały się owłosienia z nóg, pach czy bikini. Najczęściej wykorzystywały do tego kamienie, muszle czy wosk pszczeli. Dziś, na szczęście mamy możliwość skorzystania z bardziej delikatnych i bezpiecznych form depilacji.

Depilacja laserowa włosów pod pachami

Pamiętacie film z 2010 roku „Różyczka” w którym to aktorka Magdalena Boczarska, podczas jednej ze scen prezentuje nagie ciało i ogromną ilość włosów pod pachami? Ta sama aktorka kilka lat później zagrała w filmie ” Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” i także pokazała nieogolone ciało. Nie ma chyba osoby, która nie zwróciłaby na to uwagi. W czasach PRL-u nie zwracano uwagę na depilację, nikt także nie wiązał tego z poczuciem piękna, estetyki czy pielęgnacji. Dziś jest inaczej.

Owłosione ciało od kilku lat budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony wszyscy zdajemy sobie sprawę , że spełnia ono wiele ważnych i ochronnych funkcji, z drugiej natomiast wygląda mało estetycznie. Włosy pod pachami to kłopot dla niejednej osoby. Szczególnie w okresie letnim, kiedy zakładamy koszulki na ramiączkach, sukienki z odkrytymi ramionami czy strój kąpielowy, widok włosów pod pachami nie należy do najatrakcyjniejszych. Jak pozbyć się zbędnego owłosienia skutecznie?

Odpowiednia higiena – jak się przygotować do depilacji pach?

Czy wiesz, że włosy pod pachami znalazły się tam nieprzypadkowo? Mają szereg zastosowań. Włosy zatrzymują i wchłaniają pot. Odpowiadają za produkcję feromonów- włosy wzmacniają ich natężenie. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o higienę tego miejsca. Bez tego możemy spodziewać się wielu nieprzyjemności, szczególnie uporczywego, nieznośnego zapachu.

Pozbycie się włosów z tak delikatnego i wrażliwego miejsca jak skóra pod pachami, powinno odbyć się w sposób szczególny. Przed depilacją należy dokładnie umyć ciało pod pachami. Najlepiej mydłem antybakteryjnym, lub naturalnym ziołowym żelem. Ważne, aby po umyciu nie stosować antyperspirantu, jeśli zamierzamy pozbyć się włosów. Antyperspiranty czy dezodoranty zawierają alkohol i inne składniki, które mogą podrażnić naszą skórę, możemy tez odczuwać dyskomfort w trakcie zabiegu. Przed epilacją nie należy się opalać, brać różnych antybiotyków i lekarstw. Wszytko to może obniżyć skuteczność zabiegu. Przed depilacją należy ogolić pachy delikatnie maszynką. Starając się nie uszkodzić delikatnej skóry. Jeśli umawiasz się na wizytę telefonicznie lub mailowo – zapytaj  o wszystkie przeciwwskazania. I postaraj się zastosować do wszystkich zaleceń.

Kosmetolog musi przeprowadzić z Tobą wywiad!

Od wywiadu wszytko się zaczyna. Każdy dobry i szanujący się kosmetolog przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu, powinien zadać nam szereg pytań, aby odpowiednio dostosować zabieg lub go wykluczyć (i zaprosić nas w innym terminie). Koniecznie jest, aby odpowiadać szczerze i z prawdą – nie chcesz przecież, sobie zaszkodzić! Zatajanie różnych faktów, może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Jeśli na wizycie, specjalista od razu każe Ci się rozebrać i położyć na fotelu i nie zapyta o podstawowe elementy ( czy była Pani w  solarium, czy w saunie  itp) – pamiętaj, że to nie jest dobry i sprawdzony gabinet. Wywiad jest kluczowym i jednym z najważniejszych elementów przed depilacją.

Jak wygląda depilacja pach laserem?

Jeśli odpowiednio przygotowałaś swoje ciało do depilacji, możesz udać się do odpowiedzialnego salonu epilira we Wrocławiu lub w Warszawie. Podczas wizyty kosmetolog powinien przeprowadzić wywiad i poinformować, jak należy postępować po epilacji. Położysz się na fotelu kosmetycznym i założysz specjalistyczne okulary, które chronią oczy przed działaniem lasera. Zabieg trwa kilka minut. Czujemy tylko delikatny chłód na skórze, a następnie szybkie i delikatne ukłucie. Niektórzy porównują je do ukłucia szpilką. Pozbycie się włosów działa najlepiej w fazie ich wzrostu. Dlatego, że włosy nie rosną w jednakowym tempie, zabieg powinno się powtórzyć 5-8 razy co ok. 5 tygodni. Najlepszy i najszybszy efekt osiągają osoby, które mają ciemne włosy i jasną karnację.

Co z wrastającymi włoskami?

Niektórzy obawiają się depilacji laserowej pod pachami, ze względu na problem z wrastającymi włoskami. To mit, ponieważ depilacja przy pomocy lasera LightSheer® Duet™  nie tylko usuwa włos, ale leczy skórę. Po kilku zabiegach, możemy cieszyć się nie tylko gładką skórą, ale także całkowitym wyleczeniem z wrastających włosów. Warto wiedzieć, że laser jest certyfikowany  przez FDA, ISO9001, CE.

Co należy robić po depilacji pach laserem?

Aby zabieg był jak najbardziej skuteczny, należy po zabiegu zastosować się do kilku ważnych zasad. Przez kilka dni, nie należy używać dezodorantu lub antyperspirantu. Szczególnie tych z alkoholem. Można użyć tych delikatnych z naturalnym składem lub ałunu w sztyfcie, który ze względu na swoje właściwości przyspiesza gojenie skóry i niepodrażania jej. Trzeba mieć świadomość, że włosy po pierwszym zabiegu się pojawią. Nie jest to przyczyną źle wykonanego zabiegu. Włosy rosną, a później wypadają. Każdy zabieg pozwala pozbyć się ok. 20% owłosienia.

Nie wolno wyrywać włosów pęsetą czy depilatorem. Można używać maszynki do golenia. Należy unikać solarium, basenu i wysiłku fizycznego przez kilka dni po depilacji. 

Co z węzłami chłonnymi?

Laser nie wpływa na węzły chłonne. Laser dział tylko na ok. 3-5 milimetrach, działa tylko na ciemny barwnik włosów.

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze pod pachami, bez owłosienia. Na pewno każda z Was ma dosyć codziennego golenia i podrażniania swojej skóry. Nie możesz poradzić sobie z podrażnioną skórą i wrastającymi włoskami. Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

W przygotowaniu artykułu pomógł salon Miu Estetic epilira we Wrocławiu.

 
Share