Oto prezenty odpowiednie tylko dla Twoich bliskich

Czekoladki, kwiaty, zestawy kosmetyków – to najpopularniejsze prezenty wręczane bliskim oraz dalszym znajomym. Oczywiście, można być oryginalnym i postawić na coś innego, jednak istnieje kilka rodzajów prezentów, które wypada dawać wyłącznie najbliższym osobom. Oto 5 prezentów, które są odpowiednie jedynie dla bliskich przyjaciół i rodziny.

  1. Bielizna

Oto prezent, który wypada dać tylko tym osobom, które zna się doskonale i jest się z nimi w bardzo bliskich relacjach. Mąż może sprezentować bieliznę żonie, a kobieta może wręczyć ją przyjaciółce. Podarunek w postaci majtek lub biustonosza od teściowej dla synowej czy od brata dla siostry może wprawić w spore zakłopotanie. Dodatkowo może się okazać, że wybrany model będzie w złym rozmiarze. Jeżeli chce się wręczyć bieliznę najbliższej osobie z okazji walentynek, czy też rocznicy ślubu, warto wybrać podarunek z oferty https://takeshop.pl/category/bielizna-6679

  1. Perfumy

Perfumy są wręczane dość często nawet mniej znanym osobom, jednak jest to mało rozsądne. Zwykle zna się jedynie gust domowników lub ukochanej osoby, dlatego powinno się ostrożnie podchodzić do przygotowywania prezentów w postaci perfum. Aby uniknąć złego wyboru zapachu, lepiej zrezygnować z zakupu perfum dla teściowej, koleżanki z pracy lub szefowej.

  1. Biżuteria

Wręczanie biżuterii bywa niekiedy krępujące dla osób, z którymi ma się dość luźne relacje. Z reguły biżuteria kosztuje więcej niż inne prezenty, dlatego sprawia, że obdarowana osoba czuje się zobowiązana, by odwdzięczyć się drogim upominkiem. Jeżeli już zamierza się dać kolczyki, łańcuszek lub bransoletkę, warto wybrać model srebrny, zamiast ze złota lub innego metalu szlachetnego – mogą to być niedrogie modele z oferty https://takeshop.pl/category/bizuteria-&-akcesoria-5507. Bez względu na cenę, powinno się unikać obdarowywania pierścionkami, w przypadku których kłopotliwe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru.

  1. Zegarki

Zegarki są eleganckim i ponadczasowym prezentem. Niestety, wiążą się z nimi przesądy, dlatego wiele osób unika ich wręczania innym. Zegarek powinno się wręczać jedynie tym osobom, co do których ma się pewność, że uznają przesądy za bujdę. Ciekawe modele zegarków dla bliskich znajdzie się na https://takeshop.pl/category/zegarki-5508.

  1. Alkohol

Alkohol jest często wybieranym podarunkiem, jednak jeżeli słabo zna się obdarowywaną osobę, można popełnić gafę. Wręczenie alkoholu abstynentowi lub, co gorsza, byłemu alkoholikowi, jest nietaktowne i wprawia obie strony w spore zakłopotanie.

Materiał zewnętrzny


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ