Dieta na thermomix – czy jest dla każdego?

Dieta jest sposobem odżywiania, czyli wszystko, co jemy jest dietą. Niezależnie od wpływu na zdrowie, sposobu przygotowania czy kaloryczności. Chociaż w powszechnym użyciu dieta to posiłki mające na celu utratę wagi. Właśnie w takim przypadku, gdy stwierdzamy, że przydałoby się nam zrzucić parę kilogramów, myślimy o diecie niskokalorycznej. Zazwyczaj ograniczenie spożywania kalorii w naszym przekonaniu wiąże się z godzinami spędzonymi w kuchni, co nas skutecznie zniechęca. Czy dieta na thermomix przychodzi z pomocą?

Dieta na thermomix – czy urządzenie pomoże?

Thermomixy to coraz bardziej popularne urządzenia kuchenne, pomocne, czy wręcz same przygotowujące posiłki. Ich ogromną zaletą jest wiele funkcji: ważenie, mielenie, siekanie, miksowanie, blendowanie, gotowanie, mieszanie, gotowanie na parze i wiele innych. Dzięki termomixom można w szybkim czasie i bez specjalnych umiejętności sporządzić pyszny, zdrowy posiłek w domowym zaciszu. Termomix sam wybierze optymalną temperaturę gotowania posiłku, tak aby straty wartościowych składników były jak najmniejsze. Do tego powiadamia o poszczególnych etapach oraz proponuje przepisy.

Dieta na termomix stała się prostsza w wykonaniu, pozostaje tylko wytrwać w ustalonym planie żywieniowym.

Dieta na thermomix – dieta dla każdego

Jak już wspomniano, dieta to sposób odżywiania. Dlatego dieta na thermomix to indywidualnie dobrana dieta. Nie musi być odchudzająca, może to być np. zdrowa dieta dla całej rodziny lub dieta stosowana w przypadku konkretnych chorób np. insulinooporności, Hashimoto.

Ze względu na popularność urządzenia coraz częściej dietetycy proponują diety na thermomix. Są to plany żywieniowe z wykorzystaniem tego urządzenia. Dzięki temu przygotowanie zbilansowanych posiłków nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu.

Z diety na thermomix może korzystać każdy, jednak ważnym jest, aby była ona dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Zrób dietetyczną rybę z warzywami w Thermomixie!

Gotowanie zdrowych posiłków o obniżonej kaloryczności z thermomixem jest bardzo proste. Jeśli masz ochotę na łososia na parze, wystarczy przygotować:

  • 100 g oczyszczonej ryby (może być mrożony filet) np. łososia,
  • 2 nieduże marchewki,
  • 4 średnie ziemniaki,
  • 700 ml wody.

Następnie:

obierać warzywa i pokroić na mniejsze kawałki. Wlać wodę do naczynia miksującego. Wszystkie składniki ułożyć na Varomie i ustawić gotowanie na 25 min/Vroma.

Pyszny, zdrowy, a przede wszystkim niskokaloryczny posiłek będzie gotowy w kilka chwil.

Dieta na thermomix to dieta dla każdego, niezależnie od celu żywieniowego. Należy jednakże pamiętać, że przy ustalaniu diety, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty – dietetyka.

Gotowe plany dietetyczne na thermomix można znaleźć na stronie: https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/. Znajdą tam Państwo jadłospisy o różnej kaloryczności i rozmaitych kuchni świata, dzięki czemu dieta nigdy nie będzie nudna. Warto skorzystać z tych propozycji!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Przesuszona, odwodniona i podrażniona skóra to problem wielu kobiet. Dlatego…