Dieta pudełkowa i jej fenomen

Odpowiednio zbilansowane i regularnie spożywane posiłki są kluczowe dla utrzymania zdrowia i szczupłej sylwetki. Niestety przygotowanie takich posiłków w praktyce często okazuje się trudniejsze, niż zwykle zakładamy. Po drodze pojawia się mnóstwo przeszkód, które jedni przezwyciężają z łatwością, inni wręcz przeciwnie.

Brak pomysłów na smaczne i zdrowe posiłki, niewystarczająca wiedza o tym, jak je komponować, a najczęściej po prostu brak czasu. Sposobem na te bolączki stała się w ostatnich latach dieta pudełkowa. Smaczna, odpowiednio zbilansowana, układana przez dietetyków, a do tego dostosowana do indywidualnych potrzeb żywieniowych. Czy można chcieć więcej?

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny, zwany inaczej dietą cateringową, a czasem po prostu dietą pudełkową to doskonały sposób na wprowadzenie do naszego menu posiłków smacznych, zdrowych i wspierających nas w dążeniu do utraty zbędnych kilogramów. Tym sposobem odżywiania zachwyciło się już wiele popularnych, jak i mniej znanych osób. Poleca ją wielu dietetyków oraz trenerów personalnych. Ich niewątpliwą zaletą jest oszczędność czasu, co ma znaczenie zwłaszcza dla osób niezwykle zapracowanych, zabieganych, którym trudno wygospodarować czas na przygotowanie pełnowartościowego i smacznego posiłku. To oczywiście nie jedyne zalety. Atutów takiej diety jest znacznie więcej. Przyjrzyjmy się jej bliżej, by lepiej zrozumieć, w czym tkwi jej fenomen.

Z pomocą dietetyka

Dobre firmy cateringowe do komponowania odpowiednio zbilansowanych posiłków zatrudniają profesjonalnych dietetyków. To oni odpowiedzialni są za układanie menu i komponowanie zróżnicowanych i zdrowych posiłków, a także dbanie o to, by każdy z nich zawierał odpowiednią ilość kalorii.

Niektóre firmy wychodzą naprzeciw swoim klientom i poza standardową, dostępną dla każdego ofertą, dają też możliwość skorzystania z indywidualnie skomponowanej diety, dostosowanej do wymagań konkretnego klienta. Interesuje Cię dieta wegetariańska, wegańska, a może niskotłuszczowa? Z pewnością znajdziesz firmę cateringową, która zdoła sprostać Twoim oczekiwaniom.

Zawsze na czas

Problemem osób zapracowanych, które cierpią z powodu notorycznego braku czasu, jest spożywanie nieregularnych posiłków. Taki tryb życia niestety nie sprzyja zdrowiu i utrzymaniu prawidłowej wagi. Dieta pudełkowa rozwiązuje również i ten problem. Niezależnie od tego, czy danego dnia masz akurat poumawiane spotkania od rana aż do wieczora, czy Twój dzień to nieustanna bieganina pomiędzy domem, przedszkolem i pracą, odpowiednio zbilansowany posiłek zawsze dotrze na czas pod wskazany przez Ciebie adres. Do tego będzie świeży, smaczny i zdrowy.

Różnorodność

Wiele osób zapracowanych, z ograniczoną ilością czasu, z pewnością z doświadczenia zna sytuację, polegającą na przygotowywaniu domowych posiłków na kilka kolejnych dni. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Do tych drugich z pewnością należy oszczędność czasu. Wracając z pracy, nie ma już potrzeby gotowania obiadu. Wystarczy odgrzać ten, którzy przygotowany został wczoraj. Powstaje jednak pytanie o walory odżywcze takiej diety. Czy jedzenie drugi i trzeci dzień z rzędu tej samej potrawy można określić mianem zdrowego odżywiania? Wiadomo też, że odgrzewany posiłek nigdy nie będzie smakował tak, jak świeżo przygotowany. Zastanawia jeszcze jedno, czy trzeciego dnia nadal będziemy mieli ochotę jeść to samo, co pierwszego. Dieta pudełkowa rozwiązuje wszystkie trzy problemy. Posiłki są smaczne, odpowiednio zbilansowane oraz, co bardzo istotne, zróżnicowane.

Z dietą pudełkową ku zdrowiu

Wiele osób, które cierpią z powodu braku czasu i dlatego rezygnują z samodzielnego przygotowania zdrowych, pełnowartościowych posiłków, często żywi się w miejscach, gdzie takie posiłki przygotowuje się szybko, czyli w popularnych fast foodach. Jeśli na jednej szali postawimy jedzenie przygotowane przez dietetyka, a na drugiej posiłek typu fast food, trudno o wątpliwości, co będzie z większą korzyścią dla naszego zdrowia. Dieta pudełkowa doskonale sprawdzi się też w przypadku osób, które mają zwyczaj podjadania. Smaczny, sycący i właściwie zbilansowany posiłek zaspokoi głód znacznie lepiej niż ten o niskiej wartości odżywczej. Dzięki temu automatycznie wyeliminujemy podjadanie między posiłkami.

Dieta skrojona na miarę potrzeb

Firmy cateringowe, które mają w swojej ofercie dietę pudełkową, często są bardzo elastyczne i mogą dostosować się do potrzeb klienta. Dotyczy to zarówno rodzaju diety, jak i składników, które będą ją budować, a także ilości posiłków w ciągu dnia. Klienci mają zwykle możliwość zamówienia od jednej, właściwie zbilansowanej potrawy w ciągu dnia do dwóch, trzech, a niekiedy nawet pięciu posiłków. To duże udogodnienie dla osób zainteresowanych przejściem na dietę pudełkową.

Czy warto skorzystać z takiej diety? Myślę, że na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Wszystko zależy przecież od prowadzonego trybu życia, potrzeb żywieniowych i wielu innych czynników, które mają wpływ na naszą codzienność. Wymieniając atuty diety pudełkowej, absolutnie nie twierdzę, że jest to jedyna słuszna droga. Jednak w przypadku osób, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków i często skazane są na jedzenie typu fast food, może sprawdzić się doskonale.

W przygotowaniu artykułu pomógła nam strona https://www.eatzone.pl


Komentarze

komentarze